Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Konserwacja nadwozia,

Moderatorzy: piotii, miranda

Konserwacja nadwozia,

Postprzez johny010 » 18 lis 2018, o 03:05

Witam, już przed zakupem mojej srebrnej strzały wiedziałem co mnie czeka, ale nie orientuje się w kosztach i w zasadzie nie wiem, kto by się mógł tego podjąć. Autko już leciwe i potrzebuje troski, ale myślę ,że warto inwestować, sprawia wiele frajdy z jazdy,więc do rzeczy, ktoś orientuje się jaki mniej więcej będzie koszt zabiegu tego co przedstawiają zdjęcia? na środkach zabezpieczająco konserwujących nie zamierzam oszczędzać

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Spodnia część konstrukcji wsporczej pod komorą silnika, wykazuje ślady korozji.
Występowanie korozji w górnej części mocowań amortyzatorów, co ponoć stanowi wadę fabryczną tego modelu ( pod zaślepkami zbiera się duża ilość wilgoci, która powoduje korozję nie widoczną z zewnątrz ). Słyszałem,że zwlekanie i zaniedbanie tej usterki, doprowadzić może do przebicia przez amortyzator elementu konstrukcyjnego i wygięcie pokrywy silnika :roll: . Bezzwłocznie trzeba oczyścić te miejsca i w sposób profesjonalny zabezpieczyć. Ktoś ma kogoś zaufanego kto by się tego podjął w okolicach - Leszno/ Głogów/ Zielona Góra?
na środkach zabezpieczająco konserwujących nie zamierzam oszczędzać, ale w 1500 zł byłoby się fajnie zmieścić :)
Avatar użytkownika
johny010
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 wrz 2018, o 18:08
Lokalizacja: Głogów
Silnik: 2.0T Z20LER


Re: Konserwacja nadwozia,

Postprzez piotii » 18 lis 2018, o 09:53

patrzę na zdjęcia
czy będziesz sam coś robił ? czy tylko " fachowcy " ?
co widzę to tylko naloty rdzy , wiertarka z szczotką drucianą w rękę i chreja do białego metalu ,
później " cortanin " https://www.google.pl/search?client=ope ... 8&oe=UTF-8
i konserwacja 'Boll" https://www.boll.pl/srodki-konserwujace ... odwozia-40
mniej wydasz ? poznasz Swój pojazd , przy okazji ( od spodu )
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Konserwacja nadwozia,

Postprzez johny010 » 18 lis 2018, o 19:16

Racja. Jednak sprawa wygląda następująco. Będę w Polsce 17 dni z czego czeka mnie zabieg po którym nie będę mógł chodzić przez kilka dni. Takie prace jak wymiana hamulców , ogarnę sam, zamówiłem przyrząd do wciskania tłoczka , smary odtłuszczacze, ale w garażu kolegi bo tam będą przebiegać pracę nie ma kanału ani podnośnika. Poza tym musi być ogrzewany garaż do robienia spodu.A tam farelka to max bo to połowa grudnia będzie. Więc teraz rozumiesz dlaczego "fachowiec" , sam z chęcią bym to zrobił, jak w przypadku mojej pierwszej "F" - ki gdzie aż chrupalo i sam działałem , co prawda tam dziury były a tu nie jest tak źle. Jednak na chwilę obecną myślę że trzeba działać, z każdym tygodniem będzie gorzej
Avatar użytkownika
johny010
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 wrz 2018, o 18:08
Lokalizacja: Głogów
Silnik: 2.0T Z20LER


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.