Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Co to za światełko w lusterku wstecznym. Jak działa fotochro

Moderatorzy: piotii, miranda

Co to za światełko w lusterku wstecznym. Jak działa fotochro

Postprzez 0korneliusz » 25 lis 2018, o 11:52

Witam jestem nowy więc pozdrawiam wszystkich. Wczoraj zakupiłem córce Opel Astra H 1.6 benzyna 2006 rok. Mam więc kilka pytań.
1. Mam lusterko fotochromatyczne (rozkodowałem vin więc wiem). Na jakiej zasadzie działa.
2. Co to za światełko przy tym lusterku do czego służy.
3. Auto ma automatyczne światła i czujnik deszczu. Jak te światła działa na jakiej zasadzie czy muszę ustawić na auto w nocy i wtedy się zapalają???. W dzień natomiast ta opcja nie działa. Czy czujnik deszczu działa jak jest włączona opcja auto w światłach???, jeżeli nie to jak go uruchomić. Wczoraj padał deszcz, ale wycieraczki się nie włączały.
4. Komputer jest jakiś ubogi chyba. Pokazuje tylko datę, temper. na zewnątrz i stację radiową. Czy jest jakaś możliwość włączenia większej ilości opcji, tak jak np w vectrze c.
5. Zaparowuje jedna lampa z tyłu co jest przyczyna co można zrobić żeby to zlikwidować.
6. Chcę kupić alufelgi. Mam koła letnie 16 cali z oponami. Chcę wymienić felgi stalowe na alusy. Tylko na jaki rozstaw śrub.
7. Jak wygląda sprawa korozji w tym modelu.
9. Czy istnieje możliwośc zmiany języka na angielski z niemieckiego, jeżeli tak to w jaki sposób.
8. Ostatni temat na co zwracać uwagę w eksploatacji auta, jakie sa przypadłości i usterki charakterystyczne dla tego modelu.
Wiem, że sporo tych pytań, a;le jeżeli ktoś chciałby poświęcić swój cenny czas to bardzo dziękuje i pozdrawiam Sebastian.

Widzę, że nie ma chętnych do analizy moich pytań. Może w poniedziałek będzie więcej chętnych. Będę cierpliwie czekał. Z góry dziękuje.
0korneliusz
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 25 lis 2018, o 11:37
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Co to za światełko w lusterku wstecznym. Jak działa foto

Postprzez topiq » 25 lis 2018, o 15:02

A masz świadomość, że na to wszystko znajdziesz odpowiedź w instrukcji obsługi samochodu, w tematach na forum, tylko trzeba poświęcić trochę czasu na przeszukanie forum? Jak czegoś nie znajdziesz na forum to napisz oddzielny temat dla każdego problemu a nie zbiorczo, bo takie tematy przydają się dla następnych forumowiczów i ułatwia przeglądanie forum.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Co to za światełko w lusterku wstecznym. Jak działa foto

Postprzez 0korneliusz » 25 lis 2018, o 15:08

Witam szukałem, ale nie mogę znaleźć. Jak nie chcesz to nie pomagaj.
0korneliusz
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 25 lis 2018, o 11:37
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Co to za światełko w lusterku wstecznym. Jak działa foto

Postprzez piotii » 25 lis 2018, o 21:05

źle zacząłeś , od d.... strony , spróbuj jeszcze raz viewforum.php?f=11

pytanie o język na wyświetlaczu 8-) - nie chcesz Polskiego - też jest :idea:
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Co to za światełko w lusterku wstecznym. Jak działa foto

Postprzez topiq » 25 lis 2018, o 21:10

0korneliusz napisał(a):Witam szukałem, ale nie mogę znaleźć. Jak nie chcesz to nie pomagaj.

Byłem w Twoim położeniu na początku sierpnia. Cierpliwość i determinacja pozwoliły mi ogarnąć w większości swoją Asterkę a mam już po 40-stce. Lenistwo nie jest cnotą a wadą.
Instrukcja obsługi: http://astra-3.pl/porada-astra-h-instrukcja-obslugi#up
Wiele rzeczy znajdziesz w dziale Porady w topce. To tak na początek.
https://opel.7zap.com/pl/car/ tu po VIN znajdziesz części wraz z numerami GM i analogami innych firm do Twojego auta.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Co to za światełko w lusterku wstecznym. Jak działa foto

Postprzez 0korneliusz » 26 lis 2018, o 07:07

Język mówisz polski jest. Ciekawe w vectrze np nie mam wcale/
0korneliusz
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 25 lis 2018, o 11:37
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Co to za światełko w lusterku wstecznym. Jak działa foto

Postprzez topiq » 26 lis 2018, o 08:34

Nawet nie chciało Ci się podać jakie masz radio i typ wyświetlacza. U mnie w CD 30 MP3 z 2004 roku bez AUX i wyświetlacz GID v2 jest i polski i angielski i wiele innych języków. Rada na przyszłość, więcej pokory, pisania szczegółowego jeżeli chcesz szczegółowej odpowiedzi. My tu nie mamy szklanej kuli, Twojego VIN i poglądu na to, co masz w wyposażeniu. Jeżeli sam nie napiszesz nikt tego z nas nie odgadnie.
BC to Ci ktoś ogarnięty z Op-Com aktywuje.
Diada w fotochromie jest po to, że jak ktoś z tyłu błyśnie w ten czujnik, to lusterko automatycznie się ściemnia.
Astra H to nie Vectra, mimo że to i to jest opel. Niestety niektóre fajne rzeczy z Vectry C nie działają w Astrze H.
Z korozją jak w każdym aucie, albo wystąpi albo nie, zależy jak kto dbał. Z ukrytych przypadłości to pod korkami od mocowania amortyzatorów z przodu, niestety chyba przez złą konstrukcję tych starych plastikowych korków, zbiera się tam wilgoć i ruda nie ma litości. Pierwsze co do przeglądu i jeżeli już się tam sypie, to warto to ogarnąć zanim amortyzatory wyskoczą przez maskę. Pod fartuchami nadkoli też warto pozaglądać, lubi się tam błoto zbierać i potem błotniki przy drzwiach gniją. Uszczelki dodatkowe na progach, tam potrafi na całej długości pod uszczelką przegnić. Listwa bagażnika z klamką, a raczej pod nią.Tam gdzie są otwory na śruby listwy, przez wibracje te śruby przecierają lakier, a deszcz robi swoje i zaczyna się gnicie. Przy lusterkach warto się poprzyglądać. Podwozie, sanki rudzieją, najlepiej obejrzeć dokładnie i zakonserwować. Po zakupie najlepiej od razu ogarnąć blacharkę, bo przed sprzedażą rzadko komu się chce inwestować i woli nawet obniżyć cenę o parę setek. Nie oszukujmy się to nie jest 5 letnie auto.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Co to za światełko w lusterku wstecznym. Jak działa foto

Postprzez Patrykus » 26 lis 2018, o 09:57

topiq napisał(a):Z ukrytych przypadłości to pod korkami od mocowania amortyzatorów z przodu, niestety chyba przez złą konstrukcję tych starych plastikowych korków, zbiera się tam wilgoć i ruda nie ma litości

Dobry sposób o ile jest co ratować i nie poszło jeszcze na kielichy to wyczyszczenie, trochę smaru miedzianego w sprayu i wywiercenie otworu w plastikowym korku, zrobiłem tak zaraz po zakupie i na razie spokój
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Co to za światełko w lusterku wstecznym. Jak działa foto

Postprzez 0korneliusz » 26 lis 2018, o 13:49

Dzięki za wszystkie porady. Pozdrawiam
0korneliusz
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 25 lis 2018, o 11:37
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Co to za światełko w lusterku wstecznym. Jak działa foto

Postprzez 0korneliusz » 26 lis 2018, o 18:13

Jeszcze jedno pytanko. Jak działa czujnik deszczu. Czy jest on połaczony z automatycznym włacznikiem świateł. Jeżeli tak to jak go uruchomić.
0korneliusz
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 25 lis 2018, o 11:37
Silnik: 1.6 Z16XER

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.