Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

problemy przy logowaniu radia

Moderatorzy: piotii, miranda

problemy przy logowaniu radia

Postprzez SkoFi » 1 mar 2019, o 16:03

Cześć Szanowni Forumowicze,

Piszę tutaj ponieważ jeśli Wasza pomoc i wiedza nie pomoże to myślę, że żadna.
Kilka dni temu byłem u elektornika aby wylogować/ zalogować radio, odblokować aux i sterowanie z kierownicy. Takie oto uprawnienie swojej astry sobie wymyśliłem :)
Wyobraździe sobie moje zdziwienie gdy po całym dniu pracy elektronik powiedział, że nie jest w stanie tego zrobić ze względu na security i ekran ma inny kod niż samochód. Okay podstawiam auto na 2 dzień, o 15 dostaje telefon, że radio dalej nie zrobione. Na czym stanęło, ekran-radio na ten sam kod (który został zmieniony przez elektornika) natomiast auto i cim ma inny. Elektornik mówi, że przez to nie może odlokować sterowania z kierownicy i radia w AUX bo generują się jakieś błędy, bądź nawet "radio jest zepsute". Radio działa, odbiera stacje (ma fabryzny aux jest z 2008 roku i pochodzi z astry która miała sterowanie kierownicą) ale po wyłączeniu zapłonu gubi swoją pamięć- wyskakuje komunikat taki jakby było niezalogowane.
Teraz pytanie czy 4 kody w aucie powinny się zgadzać bo bez tego nie da się odblokować innych funkcji?
Czy rzeczywiście tak jest jak mówi elektornik, czy po porostu nie do końca on wie jak ogarnąć elektronike w astrze?
Ostatnio edytowano 1 mar 2019, o 18:40 przez SkoFi, łącznie edytowano 1 raz
SkoFi
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 mar 2019, o 15:42
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: problemy przy logowaniu radia

Postprzez Patrykus » 1 mar 2019, o 18:12

W oplu jest tylko jeden kod Carpass i na nim powinno być zalogowane wszystko np. radio z wyświetlaczem, cim, uec i inne moduły, jeżeli ktoś zrobił to niewłaściwie i audio posiada inny kod to kiszka, trzeba wrócić z wylogowaniem i zalogowaniem ponownie na swój, coś do kitu ten elektronik skoro robi taki bubel jak opisałeś, widać nie zna się na oplu wogóle
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.