Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Obrotomierz/prędkościomierz

Moderatorzy: piotii, miranda

Obrotomierz/prędkościomierz

Postprzez Wyszyn » 5 mar 2019, o 15:35

Cześć Wam!
Posiadam Astrę 1,7 cdti, 74 kW z 2004 roku. Od czasu do czasu pojawiają się dwa problemy.
1. Przy zapaleniu silnika obrotomierz zamiast wskazywać około 900/1000 obrotów wskazuje 0. Jednak podczas jazdy funkcjonuje już prawie normalnie, jednak brakuje mu tych 900/1000 obrotów do całkowitej normalności.
2. Raz zdarzyła mi się też taka sytuacja z prędkościomierzem, tyle tylko, że w trakcie jazdy ten nie wykazywał żadnej aktywności. Po odpaleniu po mroźnej nocy (około -7 stopni) wszystko działało. Przejechałem ok. 5 km, samochód postał godzinę i po ponownym odpaleniu licznik już stał w miejscu.
Rozwiązaniem zarówno pierwszego jak i drugiego problemu było po prostu zgaszenie i ponowne odpalenie silnika.

Jak już piszę, to wspomnę o czymś jeszcze. Dotychczas stało się to dwukrotnie, no ale jednak stało. Nagle w trakcie jazdy włącza się żółta kontrolka systemu kontroli trakcji i nie odbijają kierunkowskazy. Tutaj też wystarczyło zgaszenie i odpalenie auta.
Innym problemem jest rzadkie przechodzenie w stan awaryjny i widoczna utrata mocy. Samochód nie przyśpiesza, tak jak powinien. Jednak ten problem tak jak sam się pojawia, tak i po max 5 minutach sam znika.
Błąd który pojawia się po metodzie gaz-hamulec, to 050074.

Spotkał się ktoś z tym wcześniej? Na forum są podobne tematy, jednak nie zawierają jasnej odpowiedzi.
Wyszyn
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 mar 2019, o 11:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Obrotomierz/prędkościomierz

Postprzez Patrykus » 5 mar 2019, o 17:30

Wyszyn napisał(a):Błąd który pojawia się po metodzie gaz-hamulec, to 050074.


Do sprawdzenia podciśnienie i elektrozawór który nim steruje
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Obrotomierz/prędkościomierz

Postprzez Wyszyn » 5 mar 2019, o 17:52

Ok, dzięki. Akurat w ten weekend mam przegląd to powiem mechanikowi, żeby się temu przyjrzał.
I to podciśnienie i elektrozawór może być odpowiedzialne tylko za ten chwilowy spadek mocy w trakcie jazdy, czy za coś jeszcze z przeze mnie opisanych problemów?
Wyszyn
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 mar 2019, o 11:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Obrotomierz/prędkościomierz

Postprzez Patrykus » 6 mar 2019, o 08:23

Najpierw uporaj się z tym błędem, zobaczysz jaki będzie efekt chociaż nie sądzę aby problemy z licznikiem zniknęły
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Obrotomierz/prędkościomierz

Postprzez Wyszyn » 6 mar 2019, o 16:43

No dobra. Jak czegoś się dowiem, to dam znać.
Wyszyn
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 mar 2019, o 11:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Obrotomierz/prędkościomierz

Postprzez Wyszyn » 15 maja 2019, o 10:27

Trochę to potrwało, ale jakieś odpowiedzi mam. Może komuś to pomoże.
Jeżeli chodzi o licznik. Mechanik na nowo zlutował styki i na razie jest wszystko dobrze.
Druga sprawa z utratą mocy. Podobno jeżdżę Astrą zbyt spokojnie. Nie osiągam zbyt wysokich obrotów i nie usuwam tej całej sadzy, która się gromadzi. Od tej rady gdy jestem w trasie przeciągam ją do około 3,5-4 tysięcy obrotów aż pójdzie mała czarna chmura z wydechu. Odkąd zacząłem to robić moc ani razu nie spadła.
Wyszyn
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 mar 2019, o 11:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.