Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Niedziałająca klapa bagażnika

Moderatorzy: piotii, miranda

Niedziałająca klapa bagażnika

Postprzez kabann » 17 mar 2019, o 10:54

Witam,
mam problem z niedziałającą klapą bagażnika w wersji kombii i potrzebowałbym schematu elektrycznego tej części auta. Nie mam jakiejkolwiek reakcji siłownika na naciśnięcie przycisku. Myślę że może pęknięty jest przewód w peszlu idącym od klapy do karoserii. Znam wszystkie tematy odnośnie tego problemu ale nadal nie znalazłem rozwiązania u siebie.
Co sprawdziłem:
-przycisk/włącznik klapy sprawdzony i jest ok,
-wymienione kostki idące do listwy ozdobnej od otwierania klapy i oświetlenia tablicy(tu już wcześniej miałem problem w tym miejscu),
-siłownik sam w sobie pracuje po podaniu napięcia na silniczek. Była uszkodzona kostka - zgnite piny idące do siłownika i zrobiłem obejście, ale nie mam pewności czy tam jeszcze przejście było czy już nie. Przy otwieraniu klapy od środka oświetlenie wnętrza reaguje poprawnie, natomiast po wciśnięciu przycisku chyba nie dochodzi na siłownik napięcie. Może ktoś posiada schemat tego co pomogłoby poszukać właściwy przewód.
Otwieranie działa tak, że po wciśnięciu przycisku podaniem napięcia na siłownik steruje komputer? Bo jakby tu coś jest nie tak.
Dziękuję za pomoc.
kabann
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 07:58
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.