Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Terkotanie po zgaszeniu.

Moderatorzy: piotii, miranda

Terkotanie po zgaszeniu.

Postprzez krzysiek_14 » 8 maja 2019, o 17:17

Witam, mam problem z terkotaniem w środku samochodu po zgaszeniu silnika. Nie jest to klapka obiegu wewnętrznego, ponieważ dla próby odłączyłem silnik i odgłosy nie ustały. Głównie słychać je od strony kierowcy, w okolicach panelu środkowego/pod kierownicą. Samochód to Astra H 1.9 CDTI 120 km z climatronikiem. Z góry dziękuję za pomoc.
krzysiek_14
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 14:48
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Terkotanie po zgaszeniu.

Postprzez topiq » 8 maja 2019, o 20:53

Tam są też inne silniczki nastaw na nogi, środek i szybę. Trzeba nasmarować. Mam podobnie u siebie.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Terkotanie po zgaszeniu.

Postprzez krzysiek_14 » 8 maja 2019, o 21:27

Właśnie nie wiem czy to dobry trop, przy przestawianiu kierunku powietrza nie słychać tego dźwięku, słychać to tylko i wyłącznie na zgaszonym silniku....
krzysiek_14
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 14:48
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Terkotanie po zgaszeniu.

Postprzez topiq » 9 maja 2019, o 06:24

https://opel.7zap.com/pl/car/a04/c/6/3-1/ wyszukaj po swoim VIN i zobaczysz że są tam przynajmniej dwa serwa jeszcze po lewej. Nr 18 i nr 4/5 w zależności jaką ośkę dali. Osobiście stawiałbym bardziej na nr 18, bo 4/5 jest podobny do silniczka obiegu i tam zbytnio nie ma co terkotać, ale nie zaszkodzi obadać. Podczas ustawiania tak nie słychać, bo i silnik chodzi, jest nadmuch. Przy nadmuchu jest parcie powietrza na klapy i pewnie dzięki temu nie terkocze. Po wyłączeniu zapłonu wracają wszystkie w pozycję początkową ale już bez nadmuchu i na "sucho". Trzeba by się położyć głową na podłogę i zajrzeć pod obudowę konsoli środkowej. Widać te silniczki a przynajmniej jeden z nich. Temat wielokrotnie poruszany na różnych forach. Posmarowanie zazwyczaj pomaga i cichną. Można to wyczuć przykładając rękę do silniczka i czekając aż zacznie terkotać. Tam nic innego za bardzo nie ma. W manualu są linki a w climatronicu serwa. Mi to terkotanie nie przeszkadza, bo raz że po wyłączeniu zapłonu natychmiast wychodzę z auta, a druga sprawa przynajmniej wiem że jeszcze działa ;) Po ciszy poznałem, że klapa obiegu wewnętrznego się zerwała na osi i ktoś odłączył silniczek. Chociaż po naprawie też jest dość cicho, to jednak jest ten delikatny szmer.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.