Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

dach Astra Twintop - serwis, porady

Moderatorzy: piotii, miranda

dach Astra Twintop - serwis, porady

Postprzez krulas » 19 maja 2019, o 17:56

od niedawna posiadam Astrę TT więc jak to na początku przygody ciągle coś znajduję i naprawiam. Przeszukałem wszystkie tematy o dachu i jestem dużo mądrzejszy. Jednocześnie jestem pewien, że jeśli auto ma 13 lat, mechanizmy dachu są wyjątkowo złożone i skomplikowane i zapewne nigdy nie były przez poprzednich właścicieli serwisowane to zaraz coś się zepsuje 8-) Dlatego zakładam wątek.

Co można zrobić samemu żeby przeglądnąć dach i uniknąć awarii?
- wysmarowałem wszystkie uszczelki
- przeczyściłem kanaliki
- na pewno kupię metalowe zębatki lotek i je wymienię

Powiedzcie co jeszcze gmeraliście u siebie? Jakie kolejne elementy lubią się najczęściej psuć? Gdzie i jak sprawdzić poziom płynu w hydraulice?

Mam też - o dziwo - problem ze szczelnością dachu. Po długim albo bardzo ulewnym deszczu mam wodę w bagażniku - wygląda jakby przeciekało coś po prawej stronie bagażnika. Mam też mokrą podłogę w kabinie z tyłu, po obu stronach. Czy ktoś tak miał i wie gdzie szukać nieszczelności?
krulas
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 maja 2019, o 22:05
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: dach Astra Twintop - serwis, porady

Postprzez mirek_smok » 11 lip 2019, o 15:11

też mam taką astrę sprawdź odpływy a regulacje tylko do fachowca nie polecam samemu dłubać bo może być drożej u mnie padła pompa hydrauliczna stara była i czasem się zatrzymał dach i na 2 razy trzeba było otwierać , trybów nie ruszaj jak działa sam mam jeden plastikowy drugi wymieniony sam popsułem , najczęściej leci na połączeniach uszczelek lać i obserwować
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: dach Astra Twintop - serwis, porady

Postprzez Wiesław » 11 lut 2022, o 13:19

Podepnę się pod temat .Pytanie do właścicieli wersji TT,Chciałbym zatrzymać proces składania dachu w połowie, w celu przyjrzenia się uszczelkom, trybikom skrzydełek , oraz ich przesmarowaniu .Czy jest to możliwe, i czy nie uszkodzę w tym przypadku mechanizmu ? Kolejne pytanie - jeśli można to zrobić , to czy po zakończeniu prac dach złożyć do bagażnika , czy też zamknąć nadwozie ? Stan wyjściowy - nadwozie zamknięte .
Wiesław
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 lis 2021, o 18:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.