Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

wymiana radia cd30 mp3 blaupunkt

Moderatorzy: piotii, miranda

wymiana radia cd30 mp3 blaupunkt

Postprzez _evo_ » 18 lip 2019, o 20:28

Cześć jak w temacie od niedawna jestem posiadaczem astry h.Seryjne cd30 mp3 blaupunkt gra słabo i nie ma aux'a.Więc wpadłem na pomysł wymiany je na cdc 40 operę delphi grundiga albo dvd 100 navi z tego co udało mi sie znaleźć jest to połączenie cd 70 navi z operą niestety jest to niszowe radio jest może ktoś kto posiada własnie dvd 100 navi i chciałby powiedzieć coś o jakości dźwięku czy jest porównywalna do opery.
_evo_
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lip 2019, o 21:02
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: wymiana radia cd30 mp3 blaupunkt

Postprzez topiq » 19 lip 2019, o 08:32

Najpierw zorientuj się, czy nowsze radio zagada z Twoim autem. Posiadając Z18XE raczej masz przedlift. Po włożeniu nowszego radia z poliftów ( a takim jest Opera Grundiga) niektórym nie działał AUX, nic nie dawała zmiana indeksów, a również znikały opcje jak Fader czy Balance. Sam rozważałem taką zamianę, ale dać przykładowo za wylogowaną Operę 350 zł i mieć nadzieję, że zagada z przedliftowym wyświetlaczem. Do tego wypadało by zmienić głośniki na premium, które były montowane z Operą. I teraz pytanie, czy uzysk jest adekwatny do ceny. Przy odpalonym silniku jadąc te 120 km/h ekspresówką różnice raczej się zatracą. Był dobry temat o tym radiu na forum vectry. Ja akurat mam CD30 mp3 od grundiga chyba, takie z 6 przyciskami pamięci i z cd czy mp3 całkiem przyjemnie gra. Stacje radiowe to już inna bajka. Jak jest mocny sygnał to jest przyzwoicie, jak zanika to i opera tu nie pomoże. Nowsze od Opery szczególnie z anglików czy niemieckich szrotów mogą nie mieć polskiego języka. Tu też trzeba się z tym liczyć. Jak to nie przeszkadza to ok. Najlepiej to obadać sobie tematy o car audio na wiodących forach opla.
Jeżeli Ci się uda takie radio dorwać, uruchomić i wszystko będzie z nim ok, to daj znać w temacie. Na alledrogo zazwyczaj same Blaupunkty. Jak już się trafi Grundig to jak pisałem, ceny 300+ zł.
Jeszcze takie coś z forum Vectry.
Opera vs Opera:

Dużo osób myśli, że Opera Delphi Grundig jest lepsza od Opery Blaupunkta, bo odtwarza MP3, a reszta jest taka sama.
Otóż nie, w środku to są dwa zupełnie różne radia.
Opera Delphi Grundig to jest CD 30 MP3 + dołożona zmieniarka i jeszcze jeden wzmacniacz, a procesor dźwiękowy jest taki sam, więc dźwięk jest identyczny jak w CD 30 MP3.
Dlatego Opera Delphi Grundig gra znacznie gorzej od Opery Blaupunkta.
Można powiedzieć, że:

CD 30 MP3 + zmieniarka CD = CDC 40 OPERA
CD 30 MP3 + telefon GSM = CD 50 PHONE
CD 30 MP3 + napęd CD nawigacji = CD 70 NAVI
CD 30 MP3 + napęd DVD nawigacji = DVD 90 NAVI

AUX w Operze:

W VC / Signum w żadnej Operze nie ma fabrycznego AUXa i nie da się go dorobić. Dolutowanie podzespołów też nie przejdzie, bo tam jest cyfrowa szyna.
Naklejka "AUX" została po CD 30 MP3 (tam AUX był fabrycznie). W Operze te same piny odpowiadają za DAB (obsługują go obydwie Opery). A w CD 50 PHONE AUX jest na innych pinach - można go uruchomić, ale fabrycznie w tym radiu on też nie występował (w TISie na ten temat nic nie ma).
Podczas programowania Opery Delphi Grundig Tech 2 pyta czy ma być z AUXem czy bez - ale niezależnie od wyboru nic się nie dzieje.
W TISie nic nie ma na temat AUXa - żadnych kodów, na które trzeba zmienić do aktywacji AUXa.
Jedynie można puścić AUX przez DABa, ale to już druciarstwo (przypominam: mówimy o fabrycznym rozwiązaniu).
W TISie nic nie ma też na temat AUXa w Astrze H i Merivie A.
W Corsie D jest AUX (kod "051"), ale nie konkretnie przy Operze - tylko ogólnie.
Podobno w Zafirze B można go zrobić - ale tam jest inna Opera - z załamaniem pośrodku (w TISie jest napisane "Pakiet opcji Cosmo" - i kod jest ten sam - "013" - co w VC / Signum w przypadku CD 70 NAVI / DVD 90 NAVI z AUXem). Ale nie jestem pewny na 100%.

Żródło: https://forum.vectraklub.pl/topic/195408-cdc-40-opera-radio-premium/
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: wymiana radia cd30 mp3 blaupunkt

Postprzez _evo_ » 24 lip 2019, o 22:06

Dzięki za rozjaśnienie różnicy między operami myślałem że to bliźniacze konstrukcję a okazało się inaczej.Tak mam przedlifta.Głosniki będą zmieniane na te od opery drzwi mam wyciszone matą bitumiczną.Ostatnio wpadłem na pomysł zakupu opery Blaupunkta i dołożenie do niej cyfrowej zmieniarki yatoura w teorii to najlepsze połączenie mam najlepiej grającą operę która po dołożeniu cyfrowej zmieniarki będzie w pełni funkcjonalna.
_evo_
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lip 2019, o 21:02
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: wymiana radia cd30 mp3 blaupunkt

Postprzez topiq » 25 lip 2019, o 08:11

Daj znać jak Ci to wyjdzie. Może sam się skuszę na coś takiego. Jak się okazuje jednak mam CD30 MP3 Blaupunkta ten z 6 guzikami stacji. AUX brakuje, ale fabryczne rozwiązania są dość kłopotliwe. Opera z cyfrową zmieniarką wydaje się ciekawym pomysłem. Ja póki co w dłuższą trasę nagrywam mp3 na CD Verbatim i powiedzmy, że jest to jakieś rozwiązanie. Po za tym Opery Blaupunkta mało, że lepiej grają to są tańsze. A AUX w Operze Grundiga to ponoć spora ściema i żaden index nie potrafi tego AUXa uruchomić. Przeczytałem dziesiątki tematów o tym i nikt nie potrafił tego rozwiązać.
Tak jeszcze wyszukałem tę zmieniarkę i widzę, że jest niekompatybilna z radioodtwarzaczami bez AUX. A Opera CDC40 Blaupunkta chyba ma tylko DAB. Ta nowsza ma niby MP3 i AUX ale gra gorzej. Astra H w niektórych rozwiązaniach jak właśnie system audio to straszna porażka techniczna i bajzel.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: wymiana radia cd30 mp3 blaupunkt

Postprzez mirek_smok » 31 lip 2019, o 13:27

mam cd30 mp3 i ma auxa , jeżeli to ci brakuje do szczęścia , jest dużo opcji nowych radyjek nie wiem czemu ktoś wkłada stare , ta opera nie gra nawet jak alpine też stary w podobnych pieniądzach :P
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: wymiana radia cd30 mp3 blaupunkt

Postprzez _evo_ » 2 sie 2019, o 13:06

Własnie też doszłem do wniosku że nie ma sensu pchać się w stare opery i zamierzam kupić coś nowego lub używanego na 2din myślałem o JVC KW-R520.Teraz pytanie czy radio obsłuży mi fabryczne 7 głośników i fabryczny subwoofer bo czytałem że akseroryjne radia nie obsługują środkowego twweta na desce.
_evo_
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lip 2019, o 21:02
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: wymiana radia cd30 mp3 blaupunkt

Postprzez mirek_smok » 5 sie 2019, o 10:04

po co ten środkowy tam jest tego nikt nie wie , ja od razu przeciąłem ten kabelek ni jak ma się do nagłośnienia wprowadza jedynie bajzel na scenie , radyjko kup z czasówkami i będzie git tanie pionki mają , a jak jest fabryczny sub w tych autach jeszcze nie widziałem .
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.