Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wymiana radaia CD na CDMP3

Moderatorzy: piotii, miranda

Wymiana radaia CD na CDMP3

Postprzez kubus_puchatek9 » 4 paź 2019, o 10:05

Witam

Temat już był wałkowany, próbuję znaleźć konkretną odpowiedź na forum, ale nie mogę więc zdecydowałem się zadać pytania tu...

Mam w mojej astrze 1,8 z 2005r. radio CD+TID, chciałbym wymienić je na ciut lepsze, czyli CD MP3 + BID (w celu słuchania płyt z mp3). Dodam że mam sterowanie w kierownicy. Wiem że muszą być sparowane lub wylogowane. Znalazłem na allegro aukcje gdzie sprzedają wyciągnięte z JEDNEGO auta radio+wyświetlacz. Z tego co się orientuję to nie będzie problemu z kodowaniem jeśli podmienię komplet (radio+wyświetlacz).

Pytania są następujące:
1) czy podmiana całego kompletu wiąże się z jakimiś przeróbkami, czy wystarczy tylko wyjąć i włożyć w to miejsce nowe?
2) czy będzie działał dalej komputer, zegarek, termometr ? (teraz mogłem wejść w ukryte parametry auta poprzez przytrzymaniu przycisku chyba BC i przełączając przy wyświetlaczu)?
3) na aukcjach nie piszą czy to BID czy GID - więc jeśli przez przypadek kupie sparowane radio z GID, czy jest to jakiś problem/utrudnienie?

Pozdrawiam
kubus_puchatek9
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 18:40
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Wymiana radaia CD na CDMP3

Postprzez topiq » 7 paź 2019, o 19:38

U mnie w AH 2005 1.8 HB 5D jest CD30MP3 + GID i wszystko działa jak należy. Jeżeli masz TID to do GIDa czy BIDa musisz mieć też większą ramkę pod dany wyświetlacz. Komputer itp. zależy od indeksu jaki masz w wyświetlaczu. Wyszukaj sobie w guglu czym się różni BID od GID a są dwa rodzaje, to poznasz po zdjęciach na aukcji. Co do logowania do auta, nie do końca wiem jak to jest z tym logowaniem pary i jednego auta.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana radaia CD na CDMP3

Postprzez Patrykus » 7 paź 2019, o 20:16

topiq napisał(a): Co do logowania do auta, nie do końca wiem jak to jest z tym logowaniem pary i jednego auta.


wylogowujesz to co masz na aucie podmieniasz wyświetlacz i logujesz ponownie, dlatego najlepiej kupować radio czy wyświetlacz wylogowany, montując niewylogowany wcześniej nie będzie możliwości sparowania zestawu
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Wymiana radaia CD na CDMP3

Postprzez kubus_puchatek9 » 8 paź 2019, o 12:19

A gdybym (dla ułatwienia) kupił WYLOGOWANE cd30mp3 i chciał włożyć do mojej astry zamiast mojego cd30, to czy zachodzi potrzeba wylogowywania/logowania zamontowanego w mojej astrze wyświetlacza TID i łączenia go z zakupionym wylogowanym radiem, czy nie i tylko zamienię i będzie działało (ew. uzupełnię dane auta) ?

Pytam bo znalazłem magika (elektronika do podmiany) w moim mieście i mówi mi że mam kupić radio wylogowane ale z oryginalnym kodem bo musi sparować z moim wyświetlaczem, a z kolei gościu z allegro (co ma wylogowane radia) że nie potrzeba tego kodu.

Dodam że ja nie mam kodu od swojego auta (sprowadzone z Niemiec).
kubus_puchatek9
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 18:40
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana radaia CD na CDMP3

Postprzez topiq » 8 paź 2019, o 12:54

Patrykus napisał(a):
topiq napisał(a): Co do logowania do auta, nie do końca wiem jak to jest z tym logowaniem pary i jednego auta.


wylogowujesz to co masz na aucie podmieniasz wyświetlacz i logujesz ponownie, dlatego najlepiej kupować radio czy wyświetlacz wylogowany, montując niewylogowany wcześniej nie będzie możliwości sparowania zestawu


A jak się ma to do wskazania spalania? Jak radio będzie z indeksem od powiedzmy 1.4 itp? Bez Carpassa z auta w którym była ta para da się zrobić konfig pod swoje?
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana radaia CD na CDMP3

Postprzez Patrykus » 8 paź 2019, o 18:23

Indeksy są w opcomie, jak nie to jest inny sposób na nie , bez carpass komplet powinien zagrać i nic poza tym bo jakiekolwiek zmiany np. indeksu nie będą wtedy możliwe z powodu braku możliwości wejścia w moduł multimedialny , brać tylko wylogowane rzeczy aby uniknąć dodatkowych kłopotów z szukaniem kogoś do wyciągnięcia pinu z wyświetlacza czy radia
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.