Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wymiana tasmy kierownicy astra h

Moderatorzy: piotii, miranda

Wymiana tasmy kierownicy astra h

Postprzez Beny30 » 12 lis 2019, o 18:10

Witam, otóż mój problem jest następujący, święci mi kontrolka airbag, nie działa klakson i sterowanie z kierownicy oraz podczas kręcenia kierownica w lewo słychać stukanie w kierownicy. Poczytałem kilka tematów i wnioskuje że może to być tasma w kier. I teraz pytanie czy można wymienić sama taśmę bez modułu cim żeby nie podpinac kompa( bo nie mam dostepu)?
Z góry dziękuję za pomoc
Beny30
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lis 2019, o 13:24
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Wymiana tasmy kierownicy astra h

Postprzez krulas » 10 gru 2019, o 23:25

Kolego, udało Ci się jakoś naprawić problem? Wydaje mi się, że mam taki sam więc chętnie skorzystam z porad
krulas
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 maja 2019, o 22:05
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Wymiana tasmy kierownicy astra h

Postprzez Beny30 » 10 gru 2019, o 23:30

Kupiłem najtańszy cim i przełożyłem taśmę, jedyne co to przestało strzelać w kier( stara rzeczywiście zerwana) Ale poduszka sieci i brak klaksonu. Więc jedyna rozwiązania to wymiana cim'a.
Beny30
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lis 2019, o 13:24
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wymiana tasmy kierownicy astra h

Postprzez krulas » 13 gru 2019, o 16:41

U mnie chwilami tylko nie działa klakson I lewy panel sterowania. Jak uderze w kierownicę to się poprawia więc tak jakby coś nie stykało... Zdjalem poduszkę, odpiąłem złącza i przeczyściłem styki, sprawdziłem kable czy nie ma przebicia ale wszystko wyglądało ok. Czy to też moduł cim? dodatkowo przy skrętach kierownica "stuka"
krulas
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 maja 2019, o 22:05
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Wymiana tasmy kierownicy astra h

Postprzez radiator » 28 cze 2020, o 18:02

Czy uporałeś się z problemem, pytam bo i mnie dopadł. Czy jest możliwe, bez ściągani kiery, dostanie się do tego miejsca cima gdzie dokleja się spinkę lub jakąś blaszkę aby docisnąć tasiemkę?
radiator
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 11:04
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Wymiana tasmy kierownicy astra h

Postprzez krulas » 28 cze 2020, o 20:55

Nie podjąłem się jeszcze próby naprawy, częściej działa klakson niż nie działa więc brakuje motywacji. Szczególnie gdy patrzę na filmik jak to zrobić

https://youtu.be/UjJkEvzgZiY
krulas
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 maja 2019, o 22:05
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Wymiana tasmy kierownicy astra h

Postprzez radiator » 29 cze 2020, o 05:23

Najgorsze ze czeka mnie za nicałe 2 tyg. przegląd i nie wiem jak zrobić, aby własnie na tę chwilę zadziałał klakson. Jedni mówią, że wymina na używkę, ale jak czytam https://forum.opel24.com/topic/54522-wymiana-cima-w-astrze-h/ ile trzeba opcomem zczytać to ręce i chęci mi odbiera. A powiedz mi gdzie jest ta tasma tz. któro to coś zwane taśmą bo może wystarczy z używki przełożyć. dzięki
radiator
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 11:04
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Wymiana tasmy kierownicy astra h

Postprzez krulas » 24 paź 2020, o 15:15

wreszcie się zabrałem za naprawę. wszystko da się ogarnąć na podstawie filmiku sprzed 2 postów. najtrudniej jest trafić od tyłu na zatrzaski od poduszki ale po paru próbach się udaje. wyczyściłem styki, złożyłem z powrotem i wszystko śmiga, działa klakson oraz sterowanie z kierownicy.

jedno co zrobiłem dodatkowo to odłączyłem aku - nie chcę ryzykować że poducha się odpali jak grzebię obok.
jak się też okazało miałem dodatkową spinkę z akcji serwisowej. zatem można poddawać w wątpliwość jej skuteczność.
krulas
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 maja 2019, o 22:05
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.