Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Moderatorzy: piotii, miranda

Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez SoulSick » 15 sty 2020, o 17:17

Witam serdecznie.
Od 3 lat jestem posiadaczem Astry H 2006r. Z20lel w kombi.
Miałem kilka przygód na swojej drodze poprzez przerwane kable w drzwiach z tyłu po uszczelnienie silnika. Ze wszystkimi usterkami radziłem sobie na bieżąco, częściowo na własną rękę chyba, że rozchodziło się o grubsza mechanikę. Posiadam interfejs diagnostyczny od przyjaciół z dalekiego wschodu, który nie raz uratował mi tyłek, ale do rzeczy. Ostatnio miewam problem z centralnym zamkiem. Tzn. Auto po wsadzeniu kluczyka wyświetla na desce rozdzielczej informacje o jakimś błędzie nie zawsze kluczyk załapie zapłon( trzeba max 3 razy przekręcić) gdy już uda się to zrobić, po zgaszeniu auta i próbie zamknięcia nie działa zamykanie z pilota, po wejściu do środka i naciśnięciu przycisku na desce auto się zamyka. Żeby ponownie dało się auto zamknąć z kluczyka wystarczy 1sek restart na klemie akumulatora. Później sytuacja jak na początku. Czy ktoś z obecnych tu forumowiczów miał podobny przypadek ? W OpComie widnieją błędy takie jak:

-P1614_50 Wrong transponder Key (błąd chwilowy po skasowaniu znika na jakiś czas)

-P1616_00 CIM (Steering Column Module) Wrong Enviroment Identifier - błąd na czerwono występujący po każdym uruchomieniu auta.
SoulSick
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL


Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez topiq » 15 sty 2020, o 19:48

Szukajka i znajdziesz o tych błędach pełno tematów.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez SoulSick » 15 sty 2020, o 20:07

Szanowny kolego gdybym nie spędził już nad tym kawał czasu w poszukiwaniu jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi poza wymień CIm, zawieź do elektryka to bym nie pisał tutaj na forum. Jeżeli masz jakąś solucje to poratuj od tego chyba jest forum, a nie odpowiedź poszukaj....
SoulSick
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez topiq » 16 sty 2020, o 07:34

Sęk w tym, że już pisałem na ten temat nawet chyba i na tym forum. Próba poprawienia masy na stacyjce pomogła na 3 miesiące. Jest to problem CIMa sprzed liftu i tyle. Co tu się nad tematem poraz enty roztkliwiać. Albo się do tego przyzwyczaisz, że nie odpala za pierwszym razem, albo zmieniasz CIM na możliwie najnowszy, właściwy do wyposażenia Twojego auta, albo naprawiasz stary wg wielu poradników na YT, forach i gdzie tylko się da. Ten problem jest znany od lat i napisano o nim chyba wszystko. Podejrzewam, że jeszcze masz inny błąd związany z CIM, ale ten odczytasz tylko opcomem albo ScanMyOpelCAN na androida i ELM327 BT w module CIM.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez SoulSick » 16 sty 2020, o 18:38

Sęk w tym, że to odpalanie auta nie jest aż tak denerwujące jak niemożność zamknięcia go. Kluczyk został oczyszczony styki zostały przemierzone i działa prawidłowo. W Op-comie po ukazaniu się bloków pomiarowych, wskazuje na odbiór sygnału z kluczyka (otwarcie i zamknięcie) lecz auto nie reaguje. Pozostaje mi chyba wyciągnąć CIMa i przelutować.
SoulSick
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez topiq » 16 sty 2020, o 19:56

Cały urok Astry H i podobnych z tym CIMem. Na bank są błędy w blokach CIMu ale tych nie wypedałujesz ani nie odczytasz niczym innym niż opcom czy ScanMyOpelCAN. Być może jeszcze OpelScanner potrafi ale nie mam więc nie potwierdzę. Auto zawsze masz możliwość zamknąć i bez kluczyka. Od tego są blokady w zamkach pod ryglami, takie otwory gdzie się wsadza kluczyk i zamyka drzwi. Albo też przyciskiem na pulpicie koło awaryjnego. Wszystko jest w instrukcji obsługi. A tą po polsku nawet na stronie opla za darmo można ściągnąć.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez SoulSick » 16 sty 2020, o 22:18

Próba otwarcia drzwi pasażera i zaryglowania za pomocą przycisku też nie działa. Posiadam OpCom'a lecz tak jak mówię od przyjaciół z dalekiego wschodu. Czasami występuje problem z podłączeniem się do ECU, w innych astrach bądź oplach ten problem nie występuje. Muszę mieć cos nieźle namieszane.
SoulSick
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez topiq » 17 sty 2020, o 12:59

Bo pewnie go używasz pod Windows 10. Niestety ale takie opcomy działają tylko na Win XP i Win 7 prawidłowo. Kwestia też sterowników. Nie każda wersja dobrze działa. U mnie nawet na Win 7 nie chciała działać najnowsza. Dopiero 3 wersje wstecz jako tako działają. No to jest dość upierdliwe, jeżeli nawet nie można otworzyć przyciskiem. Pewnie odczyt błędu w CIM dałby namiar co dokładnie się dzieje. Wtedy mógłbym sprawdzić po błędzie w TISie, jakie kroki trzeba podjąć. Jest na forum temat o opcomie na Win 10. Może zawarte tam wskazówki Ci pomogą. Z CIM może być tak, że albo zgniły piny albo taśma pęknięta. Trzeba też uważać przy rozbieraniu, żeby źle nie złożyć czujnika skrętu.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez SoulSick » 17 sty 2020, o 16:00

Niestety kolego się pomyliłeś, ponieważ złożyłem laptopa specjalnie pod OPComa, gdzie mam zainstalowanego win 7 w dodatku 32Bit tak jak zaleca producent. A co do sczytywania błędów przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post. "W innych astrach bądź innym oplu ten problem nie występuje" więc kwestie systemowe wykluczam. ;)
SoulSick
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez topiq » 17 sty 2020, o 19:58

Opcom połączy się nawet jak gdzieś indziej brak komunikacji po CAN. Chyba, że gniazdo uszkodzone. Inne ople ale czy z tym samym sterownikiem co Twój? No szklanej kuli nie mam i nie wiem jaki posiadasz sprzęt z jakim systemem. Popróbuj na początek z innymi sterownikami. Niestety te pseudo opcomy są kapryśne co do sterownika. Jeżeli masz opcom w wersji v5 lub new opcom, to możesz popróbować ze zmianą FW. Ja używam 1.59 i chyba jest najstabilniejszy z oc v5 z oryginalnym PIC. Ewentualnie spróbuj vauxcomma.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.