Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez SoulSick » 17 sty 2020, o 22:54

Okej sprawdzę, dzięki za info ;) wersja mojego OPComa to v.1.99 bądź 1.79 na Ali miała najlepsze opinie niby... Ona jest bez możliwości update'a, nie jestem w stanie teraz sprawdzić. bo sprzęt leży w garażu.
SoulSick
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL


Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez topiq » 19 sty 2020, o 13:52

Jak bez możliwości to lepiej nie ruszać FW, bo uwali się interfejs. Pozostają sterowniki. Może któryś zatrybi. Jak wybierasz u siebie auto? Z automatu czy ręcznie po modelu i roczniku? Automatycznie u mnie nie działa ale ręcznie bez problemu. Można też w sumie sam odczyt błędów zrobić sam już sobie moduły poskanuje. Chyba że i z tym sobie nie radzi. Z tymi interfejsami zawsze ruletka.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez SoulSick » 19 sty 2020, o 20:36

I tak i tak działa bez problemu :) A sam odczyt błędów, to już pisałem na samym początku jakie wyskoczyły :)
SoulSick
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez SoulSick » 19 sty 2020, o 20:39

Rozchodzi się tylko o podłączenie bezpośrednio gdy wybiorę w Diagnostyce ECU, po prostu mieli i mieli tak, że chyba Internet Explorer ma konkretniejszy zapłon :) Skanowanie błędów, programowanie i inne atrybuty do wyboru działają bezproblemowo.
SoulSick
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez topiq » 20 sty 2020, o 07:05

Pozostaje jeszcze przetrzepać wiązkę, bezpiecznik od centralnego, może się spalił i stąd brak działania z kluczyka i przycisku. W dziale porady na samej górze jest rozpiska bezpieczników.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez SoulSick » 20 sty 2020, o 08:11

Z przycisku na desce dziala, z przycisku na kluczyku nie działa, gdyby był bezpiecznik uszkodzony to myślę, że to w ogóle by nie dzialalo, a jednak po zrestartowaniu go i odłączeniu Aku na 1sek. Wszystko wraca do normy do czasu pierwszego odpalenia auta.
SoulSick
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez topiq » 20 sty 2020, o 18:07

Gdzieś już takie objawy czytałem ale głowy nie dam na którym forum. Poszukaj jeszcze na opel24 i astraklub. Ewentualnie na grupie na FB. Czasem nawet coś pomogą. Właśnie to, że po restarcie działały raz i później nie. A próbowałeś baterię wymienić w kluczyku, albo drugim kluczykiem? Dziwne, że w CIM nie ma żadnych błędów. Zazwyczaj przy P1616 i P1614 jest jeszcze błąd w CIM B3055 lub podobny. Nie masz czasem jakiegoś niefabrycznego alarmu? Pomysły mi się kończą. Naprawiałeś wiązkę, więc być może znów gdzieś się przerwała i robi się zwarcie. CAN po restarcie załapie raz sygnał, dostanie zwrotny o złym działaniu i odcina obwód. Jeżeli po odpięciu klemy kluczyk zadziała, to tylko raz i później w ogóle zanim włożysz do stacyjki i próbujesz odpalić auto? Czy blokuje się po włożeniu do stacyjki? Tak czy siak obejrzałbym jeszcze raz wiązki w drzwiach. Bez błędów to szukanie igły.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez SoulSick » 20 sty 2020, o 18:19

Po restarcie klemy zamykanie z kluczyka działa do czasu odpalenia auta, można nawet przekręcić do zapłonu wyciągnąć i dalej będzie się zamykał. Problem występuje po odpaleniu. Wiązka wygląda na sprawną żadnego przebicia nie widać. Drugi kluczyk niestety jest dorobiony tylko do awaryjnego otwierania drzwi, bez elektroniki w środku więc z nim nic nie zdziałam.
SoulSick
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez SoulSick » 20 sty 2020, o 18:20

Alarmu moja astra nie posiada, układ elektryczny jest dziewiczy nie widać tam żadnej fachury i januszerki.
SoulSick
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Problem z centralnym zamkiem. (CIM?, Kluczyk?)

Postprzez topiq » 20 sty 2020, o 20:02

No to wygląda na problem z CIM niestety. Naprawa lub wymiana. One do poliftu miały wadliwe oprogramowanie. Te po 2008 ponoć nie mają błędów.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 24 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.