Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Brak swiatła mijania prawy tył

Moderatorzy: piotii, miranda

Brak swiatła mijania prawy tył

Postprzez kyjtoof2 » 9 paź 2020, o 09:27

Witam mam problem z prawa tylnia lampa konkretnie swiatło mijania po rezebraniu okazuje sie ze zarówka działa a w kostce brak 5tego pinu do tego swiatła
problem jest tego typu ze w lewej w kostce jest 5pin a w prawej 4pin.Po sciagnieciu tasmy nie widac aby piaty przewod wogule był myslałem ze sie urwał ale nic na to nie wskazuje prosze o pomoc
nie mam kompletnego pojecia jak to swiatło działało skoro brak tego przewodu badz pinu
Załączniki
kostka.jpg
kostka.jpg (66.6 KiB) Przeglądane 6077 razy
kyjtoof2
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 paź 2020, o 09:08
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Re: Brak swiatła mijania prawy tył

Postprzez kyjtoof2 » 9 paź 2020, o 09:30

1 pin masa 2 migacz 3 stop 4 wsteczny 5 brak (mijania)??
kyjtoof2
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 paź 2020, o 09:08
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Brak swiatła mijania prawy tył

Postprzez topiq » 9 paź 2020, o 18:08

Jeżeli prosisz o pomoc, to przynajmniej podaj minimum danych o aucie. Rocznik, wersja nadwoziowa 3D 5D kombi. Prawdopodobnie 5 przewód jest od światła przeciwmgłowego. Z tyłu nie ma czegoś takiego jak światło mijania. W czym w ogóle jest problem skoro światło działa?
Lampy tylne kombi_1.jpg
Lampy tylne kombi_1.jpg (250.72 KiB) Przeglądane 6063 razy

Lampy tylne_2.jpg
Lampy tylne_2.jpg (253.9 KiB) Przeglądane 6063 razy
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Brak swiatła mijania prawy tył

Postprzez kyjtoof2 » 13 paź 2020, o 17:45

auto to astra h 1.9cdti kombi 2007 zgubiło sie swiało prawe tylne/stop po otwarciu okazuje sie ze pin w lampie który za nie odpowiada w kostce jest pusty a sladu urwanego kabla nie ma zas lewa ma w tym miejscu kabel i działa na kostce to nr 4 w .kostka lewa ma 5 kabli a prawa 4 sam juz niewiem bo po zasymulowaniu pradu wodpowiedni pin swiatło działa wiec gdzie zgubił sie ten kabel sam juz niewiem co o tym myslec bo swietło działałało a wiazka była zaizolowana i nie ma w niej tego kabla
Załączniki
lampa3.jpg
lampa3.jpg (57.13 KiB) Przeglądane 5987 razy
lampa2.jpg
lampa2.jpg (47.23 KiB) Przeglądane 5987 razy
lampa1.jpg
lampa1.jpg (38.95 KiB) Przeglądane 5987 razy
kyjtoof2
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 paź 2020, o 09:08
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Brak swiatła mijania prawy tył

Postprzez topiq » 13 paź 2020, o 20:28

Wyżej masz schemat do kombi. Domyśliłem się po podłodze i 5 przewodach w jednej lampie. Masz tam kolory przewodów. Co prawda do rocznika 2005 ale chyba po lifcie nie pozmieniali. Zawsze tylko jedna ma 5 przewodów, bo jeden idzie do przeciwmgielnej.
Odpal światła postojowe, zerknij w działającej lampie która żarówka jest do postojowych, wymień w niedziałającej lampie żarówkę na nową. Przeczyść przy okazji styki ale to już przy wyłączonych światłach, bo zwarcie pójdzie.
Zasymulowałeś prawdopodobnie zaświecenie się żarówki przeciwmgłowej. Z tego co czytałem, żarówki do przeciwmgłowych są w obydwu lampach ale wiązka jest tylko do jednej. Angliki mają podciągnięty kabel do drugiej.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.