Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum

Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Części do Opla Astra H

Samozapalające się światła przeciwmgielne

Moderatorzy: piotii, miranda

Samozapalające się światła przeciwmgielne

Postprzez Shaohao » 18 lis 2020, o 11:46

Cześć,

ostatnio w mojej Astrze pojawił się mały, ale dziwny problem z przednimi lampami przeciwmgielnymi.

Światła zapalają się samoczynnie po zaparkowaniu i zamknięciu auta! Zwykle przednie światła przeciwmgielne są dostępne tylko za pomocą przełącznika przyciskowego i mogą być włączone tylko wtedy, gdy pracuje silnik i włączone są główne światła przednie! Jednego razu zapaliły się cztery razy w ciągu dnia. Na początku wyłączałem je przez otwarcie i zamknięcie drzwi kierowcy. Później okazało się, że trzeba było włożyć kluczyk do stacyjki i ponownie go wyciągnąć. W zeszły czwartek oddałem samochód na coroczny serwis i prtzy okazji opisałem problem. Fachowcy podłączyli auto do diagnostyki, która potwierdziła, że jest problem z przednimi światłami przeciwmgielnymi. Powiedzieli, że potrzebna jest aktualizacja oprogramowania, która kosztowała mnie dodatkowo, ale miała rozwiązać problem. Wróciłem do domu, biedniejszy ale zadowolony. Tymczasem koło 19 zadzwonił do mnie sąsiad z bloku i powiedział, że zostawiłem zapalone światła w samochodzie.

Czy ktoś z Was spotkał się może z podobnym problemem i zna rozwiązanie?
Shaohao
Nauka jazdy

Silnik: 2.0T Z20LEH

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia