Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z przednimi wycieraczkami.

Moderatorzy: piotii, miranda

Problem z przednimi wycieraczkami.

Postprzez krzyss » 12 lut 2021, o 16:49

Mój problem:
Samochód stoi cały czas pod chmurką.
Ok miesiąc może półtora wstecz wycieraczki z przodu nie włączyły się po rannym zapaleniu samochodu - był lekki mróz.
Sprawdzałem bezpieczniki - OK, próbowałem nimi ruszać aby wymóc na nich ruch - bez skutecznie.
Słychać było iż przekaźniki działają. Zamieniłem je miejscami - bez skutecznie.
O dziwo po ok 2 godzinach zaczęły działać, ale do wczoraj.

Ten okres kiedy działały jak należy był pogodowo różny. Od deszczu do mrozu -27. Nie był problemu.
Teraz temperatura utrzymuje się przez dzień na poziomie -10 a w nocy spada do ok -13 od kilku dni. Ciągle pada śnieg.
Wczoraj również tak było. Dziś znów taka sama pogoda i temperatura.
Jak wspomniałem, wczoraj wycieraczki wieczorem nie zadziałały, robiłem wszystko co wyżej wymieniłem kiedy problem spotkał mnie pierwszy raz. Dziś rano znów nie działały. Ale już wczesnym popołudniem zaczęły działać...

Co można zrobić z tym fantem?

Mam garaż i zamierzam zrobić w nim porządek aby wjechać samochodem, rozebrać podszybie i nasmarować prowadnice.
Ale chciałbym znać opinie czy porady osób, które miały podobny problem i go rozwiązały.
krzyss
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lut 2021, o 14:55
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Problem z przednimi wycieraczkami.

Postprzez Patrykus » 12 lut 2021, o 20:14

Sprawdź wtyk pod podszybiem, ewentualnie trzpienie na montaż ramion wycieraczek czy nie są zatarte (rozbierałem, czyściłem smarowałem, dopiero chodziły luźno), jest jeszcze opcja że w samym silniczku coś ze stykami
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Problem z przednimi wycieraczkami.

Postprzez krzyss » 18 lut 2021, o 16:45

Koniec końców zawiozłem samochód do mechanika.
Wymiana silniczka i wycieraczki działają. Myślę, że lżej teraz chodzą jak wcześniej.
krzyss
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lut 2021, o 14:55
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.