Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

czy to CIM czy coś innego?

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez drahe » 25 paź 2013, o 10:15

Akcja "spinka na CIM" nie dotyczyła rocznika 2008 i wzwyż.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez SGJ1 » 21 paź 2014, o 10:25

drahe, czy akcja "spinka na CIM" jest to samo co Kampania nr 10-R-036. -Wadliwie działanie sygnału dźwiękowego (klaksonu)
Jeśli tak to nr VIN mojego auta (data produkcji 11.11.2008r) jest na liście numerów, ale nie wiem czy był serwisowany?
pozdrawiam
SGJ1
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 17 paź 2014, o 10:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez drahe » 22 paź 2014, o 20:25

To jest to samo.
Najlepiej zadzwoń do ASO to Ci to wszystko sprawdzą.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez woytek1989 » 2 lut 2015, o 22:35

Witam serdecznie nie chciałem pisać nowego tematu więc odgrzewam kotleta . Zakładałem niedawno kierownice ze sterowaniem i wszystko działało w porządku dziś ja zdjąłem do obszycia i kurcze nie działa mi tylko i wyłącznie podgłaszanie czy ktoś zna drogę która się trzeba kierować w znalezieniu tej usterki ?
Wszystkie pozostałe klawisze działają poprawnie po zdjęciu poduchy kable wyglądają na całe . Bardzo dziękuję za ewentualną pomoc
woytek1989
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 lis 2013, o 07:27
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez michal84 » 7 kwi 2017, o 16:11

Mam zbliżony problem więc podepną się do tematu..

Założyłem nową kierownice. Ta nowa ma guziki do sterowania radiem. Wtyczka pasowała i są wpiete i ladnie podświetlone w nocy.
Mechanik powiedzial mi ze potrzebuje przeprogramowania CIM. On ma TECH2. Mówił że potrzebny jest też ten CODE do immobilizera ale ja go oczywiscie nei mam i nie udalo sie uzyskac od sprzedawcy.
Tu dwa pytania ode mnie:

1. Czy można OP-COM em przeprogramować ten CIM w kierownicy ? Czy używając takiego chinczyka z Aliexpres za 15€ da sie to zrobic samemu ?
2. Czy OP-COM jest w stanie wyciągnąć ten security CODE ? Gdzieś na necie widziałem programy które rzekomo odczytują ten CODE i nie trzeba płacić wspomnianych 200zł serwisowi.

Przymierzam się do kupna takiego własnie chińczyka OP-COM z aliexpress. Za każde podpięcie sie mechanik woła ode mnie 50zł wiec chyba warto miec swojego OP-COMa. Chyna zrobi podobną robote co TECH2..
Mile widziane wasze opinie o chińskich OP-COM zanim się wezmę za zamówienie. Podobno ostatnia wersja to 1.59 ale nie wiem czy ten firmware ma jakieś znaczenie..
Avatar użytkownika
michal84
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 18:41
Lokalizacja: Rzeszów
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez drahe » 10 kwi 2017, o 07:58

Opcomem nie wyciągniesz kodu pin (security) z auta ale jak będziesz miał ten kod bez problemu ustawisz w cimie sterowanie w kierownicy.
Skąd jesteś?
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Poprzednia strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.