Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

czy to CIM czy coś innego?

Moderatorzy: piotii, miranda

czy to CIM czy coś innego?

Postprzez kubus_puchatek9 » 20 paź 2013, o 18:44

Witam.

Mam astrę H 2005. Z tego co poczytałem na forum może to być CIM.

Chodzi o to że nie działa mi sterowanie głośnością radia. Ale raz działa raz nie, często nie działa zgłaśnianie ale ściszanie działa. I TYLKO TO. Pozostałe przyciski na kierownicy działają, klakson też.

Auto pochodzi z niemiec. Z tego co się dowiedziałem od miłego Pana w jednym z ASO, to w niemczech auto przechodziło akcję z opaską na cimie. W ASO powiedzieli mi, że jeśli to cim to zostaje przeprogramowanie komputera (ok.200 zł) ale trzeba mieć car pass czy coś takiego aby dostać się do komputera. Nie posiadam tego kodu. Można niby za 200 zł odzyskać w ASO. Wracając do cima - jak przeprogramowanie nie pomoże to wymiana na nowy 700 zł + 200 zł kody. To jest trochę bez sensu bo mogę zapłacić za programowanie a może to nic nie dać. Wtedy nie powinno się nic płacić!

W związku z powyższym mam do was pytania:

1) czy miał ktoś podobny problem, po założeniu tej nieszczęsnej opaski nie działa zgłaśnianie w kierownicy?

2) czy to może być to coś innego co mógłbym sam naprawić?

3) da się te nieszczęsne kody załatwić w inny sposób niż w aso?

pozdrawiam, łukasz
kubus_puchatek9
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 18:40
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez wawer » 23 paź 2013, o 05:19

Witam,

Ad. 3 Ja car pass-a dostałem(za darmo) od ASO gdzie był kupiony samochód. Słyszałem, że przechowują tam kody przez 5lat ale nie wiem na ile w tym prawdy. Spróbuj namierzyć salon gdzie był samochód zakupiony.

Jeśli auto było kupione w naszym salonie, takie dane posiadamy w naszym systemie.
Aby uzyskać kody, trzeba przedstawić dokument tożsamości oraz dowód własności samochodu. Może Pani przyjechać do naszego salonu lub wysłać ww dokumenty mailem.


Przesłałem i za pół godziny dostałem pasy.
wawer
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 05:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez drahe » 23 paź 2013, o 11:13

Ten klips dotyczył akcji na niedziałający klakson.Nie ma wpływu na sterowanie podgłaśnianiem.Spróbuj ściemnić podświetlenie przyrządów i zobacz czy ma to wpływ na działanie przycisków.
Pierwszy raz słyszę że ASO udostępniło kody bezpłatnie :o Nawet jeżeli auto było kupione u nich w salonie żadali kasy za car-pass.
Jak coś to ja potrafię wyciągnąć kody za mniejszą kasę niż ASO :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez wawer » 23 paź 2013, o 11:24

ASO gdzie samochód był kupiony udostępnia właścicielom car-pass bezpłatnie. Ja nie zapłaciłem ani grosza(no dobra 1 rozmowa tel.). Załatwiałem to dosłownie tydzień temu bo chce sobie tempomat aktywować.
wawer
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 05:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez drahe » 23 paź 2013, o 11:35

Tylko się cieszyć :D Ale to raczej odosobniony przypadek.Podaj nazwę tego ASO może się komuś przyda ta informacja.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez wawer » 23 paź 2013, o 11:38

Proszę bardzo:

Nexteam Chiniewicz Sp.j.
ul. Modlińska 57a
03-199 Warszawa
wawer
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 05:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez kubus_puchatek9 » 24 paź 2013, o 07:21

Co do car pasu to gdzieś czytałem że za darmo można odzyskać tylko w salonie gdzie było kupione auto, ja mam auto z niemiec sprowadzane przez kogoś, więc nie mam możliwości dotarcia do takiego salonu.

Jeśli ściemnię podświetlanie lub mam wyłączone światła to wtedy pogłaśnianie działa normalnie, a jak jadę z włączonymi światłami to raz działa raz nie, przeważnie nie.
Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?
kubus_puchatek9
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 18:40
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez wawer » 24 paź 2013, o 07:41

Czy w ogóle nie działa wzmocnienie? Czy tylko z kierownicy? Ja mam podobnie z lewym przyciskiem na kierownicy do zmiany wyświetlanych informacji na wyświetlaczu. Ale zdaje mi się, że to bardziej przyczyna mechaniczna.
wawer
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 05:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez kubus_puchatek9 » 25 paź 2013, o 07:29

Jak pisałem wcześniej, wszystkie przyciski w kierownicy działają non stop, tylko manetka od głosu raz działa a raz nie. Częściej nie działa niż działa, ale czasami jak nie działa to działa tylko ściszanie a pogłaśnianie nie. Pokrętło w radiu działa zawsze.

Wawer ale miałeś zakładaną opaskę na cima i czy nie działa ci cały czas czy tylko czasami?
kubus_puchatek9
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 18:40
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: czy to CIM czy coś innego?

Postprzez wawer » 25 paź 2013, o 10:05

Nie działa czasami (właściwie to w głównie nie działa). Nie wiem czy u mnie była ta akcja bo mam astre z 2008 model 2009. W ten weekend nie wiem czy uda mi się zajrzeć w przełącznik i go ewentualnie przeczyścić. Jeśli uda mi się wysupłać trochę czasu to napiszę.
wawer
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 05:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.