Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Piszczenie w kole

Moderator: piotii

Piszczenie w kole

Postprzez KonradR40 » 10 cze 2022, o 13:00

Witam, po kilku kilometrach jazdy gdy wszystko się nagrzeje zaczna mi piszczeć w kole. Występuje to często podczas jazdy prosto, lecz czasem piszczeć zaczyna jadąc łukiem w prawo. Naciskając hamulec piszczenie ustępuje. Domyślam się że coś z hamulcami, klocek nie wraca itp. ale czy moze to być coś z łożyskiem?
KonradR40
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lut 2021, o 12:50
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Piszczenie w kole

Postprzez heniek » 8 wrz 2022, o 09:26

Miałem to samo. Jadąc w długą trasę słyszałem w tylnym kole piszczenie, które znikało po wciśnięciu hamulca.
Mam zamontowane czujniki ciśnienia, które pokazują również temperaturę. Na kole skąd dochodziło piszczenie temperatura wyraźnie rosła.
Gdy zjechałem na stację, to felga już była gorąca.
Po kilku mocniejszych hamowaniach piszczenie zniknęło i już od kilku miesięcy nie powróciło.

Podejrzewam, że to jakieś zabrudzenie przyblokowało klocek.
heniek
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 lut 2015, o 11:17
Lokalizacja: Katowice
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Piszczenie w kole

Postprzez andy17d » 3 paź 2022, o 09:26

Najczęściej powód jest błahy... brud, rdza, zapieczone zaciski i tłoczek nie odbija.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.