Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

IDS+

Moderator: piotii

IDS+

Postprzez sebox » 7 lut 2012, o 21:10

Zapaliła mi się kontrolka IDS+ i nie gaśnie, ale jak postawiłem auto w garażu i nagrzałem, kontrolka zgasła. Pojeździłem po mrozie i auto przez noc stało pod chmurką i znów się zapaliło :|
Wiem, że to coś z układem jezdnym... ale co to może być i jaka jest tego przyczyna ??
Obrazek

Obrazek
sebox
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 10:13
Lokalizacja: NOS
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: IDS+

Postprzez wozny83 » 7 lut 2012, o 22:06

W wiekszości przypadków problemem jest gdzieś przetarty kabelek przy amorku od IDS-a.
Miałem tak u siebie kontrolka świeciła mi się cały czas, po sprawdzeniu dokładnie przewodów okazało się że na jednym pod koszulką jest delikatne przytarcie i gdy było wilgotno albo poszła na niego woda wywalało kontrolkę na desce. Także sprawdź sobie na spokojnie kabelki i kostki przy amorkach, taki już ich urok
http://astra-3.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=136
Astra 1.9 cdti Z19DTL - chip na 164,2 KM i 352,3 NM :)
wozny83
Starszy kierowca
 
Posty: 43
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 09:39
Lokalizacja: Czeladź

Re: IDS+

Postprzez sebox » 8 lut 2012, o 19:53

Ok dzięki sprawdzę...
Zapomniałem napisać, ze również zawieszenie się utwardza, przy zapaleniu się kontrolki :x
Jazda nie jest za komfortowa... jakby się wozem drabiniastym jeździło :roll:
Obrazek

Obrazek
sebox
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 10:13
Lokalizacja: NOS
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: IDS+

Postprzez pj78 » 18 lip 2012, o 17:03

Mam takie pytanie czy mozna zastapic ids+ zywklymi amorkami? z tego co wiem te z ids-em sa dosyc drogie. Dziekuje za kazda informacje.
Avatar użytkownika
pj78
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: IDS+

Postprzez sebox » 12 sie 2012, o 07:37

Właśnie przetarł się kabelek przy tylni prawym kole, poszła w ruch termokurczliwka i problem znikł...


pj78 napisał(a):Mam takie pytanie czy mozna zastapic ids+ zywklymi amorkami? z tego co wiem te z ids-em sa dosyc drogie. Dziekuje za kazda informacje.

Można zastąpić zwykłymi amorkami...
Obrazek

Obrazek
sebox
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 10:13
Lokalizacja: NOS
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.