Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Auto zostawione na biegu zjeżdża z górki

Moderator: piotii

Auto zostawione na biegu zjeżdża z górki

Postprzez dratewka » 24 lis 2016, o 10:59

Witam serdecznie.

Posiadam Astre H 1.7CDTI 80KM. Wczoraj spotkało mnie coś dziwnego. Zaparkowałem samochód na małej górce (max 15 stopni). Zostawiłem auto na 1 biegu i poczułem, że auto się zsunęło (niewiele, ale jednak...). Pomyślałem sobie, że jest to normalne, bo samochód swoje waży, ale gdy kolega mi powiedział, że na takiej górce samochód nie powinien ani drgnąć to się trochę przejąłem. Chciałbym Was zapytać czy takie zjeżdżanie może być zależne od skrzyni lub sprzęgła ? Czytałem też, że może to być złą kompresją w silniku. Jakieś pomysły ?

Pozdrawiam
dratewka
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 lis 2016, o 23:15
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: Auto zostawione na biegu zjeżdża z górki

Postprzez umek19 » 25 lis 2016, o 01:47

ten typ tak ma i inne też, choć wielu powie - wina sprzegła lub kompresji
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Auto zostawione na biegu zjeżdża z górki

Postprzez hoodzix » 16 gru 2016, o 22:20

kolega ma chyba pierwszy raz auto. Normalnym jest, ze auto na jedynce, czy wstecznym ma prawo sie ruszyc, bo musi sie zakleszczyc bieg :)
tylko nie wrzucaj innych biegow, bo moze jednak pojechac dalej, niz bys chcial.
hoodzix
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 20:31
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.