Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problemy z układem kierowniczym / wspomaganiem ?

Moderator: piotii

Problemy z układem kierowniczym / wspomaganiem ?

Postprzez vofcr » 27 lis 2016, o 18:45

Witam!

A więc tak. Mam astrę H, rocznik 2007, 1.7CDTI hatchback 3 drzwiowa 99 koni diesel
Od razu zastrzegam, że marny ze mnie znawca - mechanik, więc z góry przepraszam za to w jaki sposób postaram się wytłumaczyć o co chodzi ;-)

Problem pojawił się pewnego dnia bez żadnych zapowiedzi - kierownica zaczęła ciężej chodzić, nic na dashboardzie się nie zapaliło, przy pełnym skręcie kierownicy można było usłyszeć mechaniczny dźwięk przesuwania się czegoś. No to jakoś doczłapałem się z pracy do domu, google poszły w ruch, parę wyników z waszej strony - wspomaganie i płyn wspomagania. Sprawę zbadałem, płynu dolałem (gówno widać w tym pojemniczku w takim miejscu jest zamontowany).
Nie odnotowałem nigdy żadnych przecieków, plam po przeciekach. Problem zniknął jak ręką odjął. To był wtorek, dzisiaj mamy niedzielę - zrobiłem od tamtego czasu ze 300 kilometrów i zauważyłem przy powrocie do domu podczas skręcania, że samochód się dziwnie zachowywał. Nie wiem jak to opisać, dość, że wiedziałem, że nie tak jak powinien i coś jest nie tak. Kierownica również ciężej reagowała. Wydaje mi się, że samochód reagował później niż kierownica? Dojechałem do domu, sprawdziłem poziom płynu, wydaje się być dalej w tym samym miejscu, przecieków nie ma, za to podczas kręcenia kierownicą słychać wyraźne i głośne SYCZENIE i znowu ciężej chodzi.
Żadne diody się nie palą. Ktoś zasugerował, że to może być pompa. Stwierdziłem, że tym razem auto zostawię na podjeździe i zapytam specjalistów na forum. Może ktoś miał coś podobnego.

Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za pomoc.
vofcr
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lis 2016, o 18:31


Re: Problemy z układem kierowniczym / wspomaganiem ?

Postprzez toldik » 27 lis 2016, o 19:17

Hej,

Przywitać by się przydało w osobnym wątku :)

Pierwsze do sprawdzenia napięcie ładowania, akumulator sprawny?


Pzdr.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problemy z układem kierowniczym / wspomaganiem ?

Postprzez vofcr » 27 lis 2016, o 22:12

Z tego co mi wiadomo tak, żadnych problemów.

EDIT: sprawdziłem jeszcze raz, dolałem płynu, próbowałem odpowietrzyc uklad (max kierownica w jedna strone i druga) ? i zlokalizowalem przeciek od strony kierowcy, ale z czego sie leje nie mam pojecia jako, ze nie mam podjazdów na kola ani dostepu do zadnego kanalu... ;/
vofcr
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lis 2016, o 18:31

Re: Problemy z układem kierowniczym / wspomaganiem ?

Postprzez toldik » 28 lis 2016, o 13:25

Jak już jest wyciek , to pewnie uszczelniacz przekładni kierowniczej (maglownicy) puszcza.
Zdejmij koło od strony wycieku i zerknij na okolice tam gdzie drążek kierowniczy łączy się z przekładnią, pewnie sączy się spod osłony, takiej harmonijki.

Pzdr.
Załączniki
prz.jpg
prz.jpg (90.02 KiB) Przeglądane 9219 razy
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.