Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Gorąca prawa tylna felga

Moderator: piotii

Gorąca prawa tylna felga

Postprzez MatKam » 4 kwi 2017, o 03:16

Witam! Od pewnego czasu mam problem i już kończą mi się pomysły. W czasie jazdy nagrzewa mi się prawa tylna felga i czuć zapach palonego klocka. Wymieniłem klocki i tarcze, sytuacja się powtórzyła, dodatkowo zjedzony był tylko jeden klocek, właśnie po tej stronie. W lewym kole klocek prawie nieruszony. Poszedłem za ciosem i wymieniłem linkę hamulca ręcznego, przewód elastyczny (słyszałem że lubi się rozwarstwiać) i cały zacisk w felernym kole. Niestety nie pomogło. Ktoś jest w stanie pomóc?
MatKam
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 03:03
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Gorąca prawa tylna felga

Postprzez MatKam » 7 kwi 2017, o 18:16

Forum żyje, dzięki za pomoc...
MatKam
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 03:03
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Gorąca prawa tylna felga

Postprzez sparspar » 8 kwi 2017, o 08:44

Ile razy w zyciu wyieniales klocki?, Opisz krok po kroku (ze szczegolami)co zrobiles to powiem Ci gdzie popelniles blad.
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Gorąca prawa tylna felga

Postprzez Hassano » 9 kwi 2017, o 08:52

Obstawiam że zacisk jest zatarty, tylko to może powodować grzanie sie felgi. Jeżeli kupiłeś zacisk inny używany ale nie po regeneracji to masz to samo co miałeś ze swoim.. Czasem warto pomyśleć czemu używka kosztuje 50zł a po regeneracji około 120-140zł.. Jeżeli masz o tym pojęcie to wyjmij go z auta, zdejmij gumkę na tłoczku i wyjmij cały tłoczek. Jeżeli niema na nim wżerów od rdzy albo pęknięć, nacięć itp wyczyść ładnie papierem ściernym i tłoczek i gniazdo i wsadź z powrotem. Gumka jeżeli niema nigdzie dziur może zostać ale jeżeli ma gdziekolwiek jakieś przetarcie to do wymiany. Poskładaj do kupy i będzie działaś. NIe zapomnij o porządnym odpowietrzeniu całego układu bo akurat nie wiem jak w opelku ale niektóre auta mają tak że jak przód będzie zapowietrzony to tyłu nie odpowietrzysz bo nie przepchnie oczywiście chodzi o stronę czyli LP i LT ale najlepiej sprawdzić wszystkie cztery :)
Hassano
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 mar 2017, o 18:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Gorąca prawa tylna felga

Postprzez MatKam » 9 kwi 2017, o 19:46

Klocki zawsze miałem z ogranicznikami, więc jak tylko trzeba było, to były wymieniane. Zacisk był regenerowany w zeszłym roku na wakacjach. Zmieniłem klocki w styczniu bieżącego roku. Po dwóch miesiącach zjadlo klocki w prawym tylnym kole. Lewe w dobrym stanie. Zmieniłem więc klocki, tarcze i linkę od ręcznego z powodu nieszczelnego pancerza, bo było podejrzenie że przy mrozach nie puszczal. Tydzień po wymianie słyszę, że klocek znowu trzyma i trze tarczę. Więc wymieniłem zacisk, przy składaniu tloczek chodził lekko, było sprawdzane. Tarcie ustapilo, została tylko ta gorąca felga.
MatKam
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 03:03
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Gorąca prawa tylna felga

Postprzez MatKam » 9 kwi 2017, o 19:49

Doradzili mi sprawdzić łożysko, ale nie wiem, czy jak go nie słychać, to jest do wymiany.
MatKam
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 03:03
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Gorąca prawa tylna felga

Postprzez sparspar » 10 kwi 2017, o 14:27

Jak moze grzac sie kolo i nie wiedziec dlaczego?, Sciagnales kolo jeszcze raz i sprawdziles wszystko od poczatku, Napisz co zrobiles, bo sugerowannie komus od razu lozyska to glupota
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Gorąca prawa tylna felga

Postprzez Hassano » 10 kwi 2017, o 15:28

sparspar napisał(a):Jak moze grzac sie kolo i nie wiedziec dlaczego?, Sciagnales kolo jeszcze raz i sprawdziles wszystko od poczatku, Napisz co zrobiles, bo sugerowannie komus od razu lozyska to glupota


No nie do końca głupota bo skoro zacisk nie trzyma na stałe czyli nie jest zatarty i linka odpuszcza to w sumie tylko łożysko zostaje.. Koło samo z siebie gorące sie nie zrobi.. A jak łożysko chodzi już na sucho to będzie też sie grzać i to może być to. Więcej elementów tam niema
Hassano
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 mar 2017, o 18:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.