Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dzwiek spod maski. Hamowanie

Moderator: piotii

Dzwiek spod maski. Hamowanie

Postprzez maniek909 » 21 kwi 2017, o 09:04

Witam,
Od paru dni jestem właścicielem Astry z 2009 roku z silnikiem benzynowym 1.4. Dzisiaj po raz pierwszy podczas jazdy usłyszałem dziwny dźwięk spod maski. Dźwięk ten przypominał jakby buczenie i skrzypienie. Najciekawsze jest to że dźwięk ten ustawal po nawet delikatnym nacisnieciu pedalu hamulca. Miałem dwie takie sytuację. Do tego czulem delikatne drgania pedalu. Przypominalo mi to uczucie jakie wystepuje przy ostrym zahamowaniu na sliskiej nawierzchni, kiedy blokuja sie kola. Przed dzisiejszym dniem czulem takie drgania tego pedalu ale tylko przy rozedzaniu samochodu na niewielkiej predkosci i byly to pojedyncze stukniecia bez tego dzwieku. Proszę o podpowiedzi co może być przyczyną takiego zjawiska.
Pozdrawiam,
Mariusz
maniek909
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 kwi 2017, o 08:53


Re: Dzwiek spod maski. Hamowanie

Postprzez MISIEK13111981 » 21 kwi 2017, o 15:33

Niestety nikt wróżką nie jest, bez złośliwości, pozostaje tylko zrzucenie kół i obejrzenie w jakim stanie są klocki, tarcze, zaciski,może coś dzieje się z abs-em.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.