Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Drżenie pedału sprzęgła

Moderator: piotii

Drżenie pedału sprzęgła

Postprzez kam91 » 15 sie 2017, o 17:45

Witam,

Przeszukałem internet w poszukiwaniu odpowiedzi i jest sporo tematów, na ten temat jednak nie wyjaśniających do końca moich wątpliwości.

Otóż zakupiłem Astrę H w silniku Z16XE1 (nie można wybrać tego silnika z listy przy rejestracji?) i już przed zakupem zauważyłem, że podczas jazdy pedał sprzęgła jakby drży/stuka, gdy przyłoży się lekko nogę. Zaryzykowałem i kupiłem bo wszystko inne wygląda ok, a z doświadczenia (miałem Astrę G) wiem, że koszt i tak nie będzie kosmiczny nawet przy wymianie całego sprzęgła.

Dlaczego może tak się dziać?

Wg mnie:
1. Sprzęgło/wysprzęglik - zostawiam tą możliwość na koniec bo jest to najdroższa opcja.
2. Łapa skrzyni biegów - w jaki sposób ją dobrze sprawdzić? Czy jazda po równej drodze z jednostajną prędkością, np. 2K obrotów i brak stuków będzie oznaczała, że to łapa jeśli po dziurach będzie drgało?
3. Łącznik stabilizatora - doświadczenie z poprzedniej Astry gdy też stukało w podobny sposób.

Co myślicie? Czy mieliście podobny problem?
kam91
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 sie 2017, o 17:36
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.