Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Moderator: piotii

Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez andy17d » 20 lut 2013, o 22:20

Najlepiej byłoby żebyś podjechał do kogoś na techa lub opcoma. Metodą gaz-hamulec nie odczytasz wszystkich błędów.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez tomek712 » 4 mar 2014, o 14:51

Kolega rozwiązał problem? U mnie zapala się podczas jazdy ESP i w tym samym czasie gdy używam dźwigni kierunkowskazów ona nie odbija po wyprostowaniu kół...
tomek712
Starszy kierowca
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 19:53
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez pielu » 4 mar 2014, o 19:23

Rozwiązałem problem ale nie pamiętam jak bo było to trochę dawno. Coś mi się przypomina że to chyba była wina bezpieczników ale nie jestem pewien w 100%. i nie maiłem problemów z kierunkowskazami.
pielu
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 kwi 2012, o 11:40
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez drahe » 5 mar 2014, o 15:20

tomek712 napisał(a):Kolega rozwiązał problem? U mnie zapala się podczas jazdy ESP i w tym samym czasie gdy używam dźwigni kierunkowskazów ona nie odbija po wyprostowaniu kół...


Musisz podjechać do kogoś na diagnostykę tech2/opcom.Masz jakiś problem z modułem CIM.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez TadeS53 » 8 sty 2017, o 16:23

W mojej astrze h kilka dni temu zapaliła się kontrolka check engine (objawy -nierówna praca silnika, falujące obroty na biegu jałowym).
diagnoza-wypadanie zapłonu 2 cylindra, wymieniona cewka zapłonowa i objaw ustąpił.
Dzisiaj zapaliły się kontrolki ESP i spadku ciśnienia w oponach. Po kilkukrotnym uruchomieniu silnika kontrolki zgasły, tylko na jak długo?
Co to może być i jeśli to pojawi się w trasie czy można z tym jechać. Dodam, że ciśnienie w oponach było prawidłowe. Kontrolka ABS nie
paliła się. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie, proszę o podpowiedź.
TadeS53
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 paź 2014, o 19:27
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez drahe » 11 sty 2017, o 22:33

Odczytaj błędy z modułu ABS/ESP to będzie wiadomo.
Jak pali się kontrolka ESP lub razem ABS z ESP to jak najbardziej można jechać.
Wiadomo że jak pali się kontrolka to system nie działa.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez TadeS53 » 14 sty 2017, o 11:24

Na razie kontrolki nie zapalają się. Tylko raz był taki przypadek. Zobaczymy jak będzie dalej. Jak będzie się pojawiać to
podjadę do warsztatu, żeby sprawdzić błędy. Zauważyłem, że im większy mróz, tym bardziej elektronika wariuje. Np. klapa
od bagażnika się nie zablokuje, albo kierunek raz błyśnie po przełączeniu i trzeba dźwignię dłużej przytrzymać, żeby załapał.
Tych objawów nie ma gdy jest ciepło. Może te kontrolki się zapaliły przez mróz.
TadeS53
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 paź 2014, o 19:27
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez t__d » 18 mar 2017, o 11:40

Witam.

Od kilku dni mam problem z ABS i ESP. Jadąc po dużym łuku lub wpadając w dziurę na drodze zapalają mi się 4 kontrolki. ABS, ESP, czujnik ciśnienia w oponach i IDS. Po wyłączeniu i włączeniu zapłonu znikają czujnik ciśnienia i IDS a po przejechaniu kilkudziesięciu metrów (po wcześniejszym wyłączeniu zapłonu) znika też ABS i ESP. Zaczęło się to wszystko od błędu, gdy zaświeciło się ABS i ESP a opcom pokazał "niewiarygodne dane z czujnika położenia pojazdu" i do chwili skasowania błędu z komputera ABS i ESP świeciły się cały czas. Teraz opcom pokazuje wszystkie te układy i komunikat brak komunikacji z CAN. Co to może być ?
Avatar użytkownika
t__d
Kierowca
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 19:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez t__d » 27 mar 2017, o 16:26

Nikt mi nie odpowiedział więc odpowiadam sam sobie. Może komuś to się przyda. Problem stanowi wiązka ABS + IDS z tyłu pojazdu. W przypadku mojej astry jest jedna wiązka która rozdziela się na IDS lewy, prawy i czujnik prędkości koła lewy i prawy. Awaria przewodu z prawej strony powoduje błąd odczytu prędkości z jednego koła przez co nie działa ABS a co za tym idzie ESP i czujnik spadku ciśnienia korzystający również z tego czujnika. IDS zaświeca się pewnie przy okazji ponieważ jest w tej samej wiązce chociaż kable od IDS są całe (zgaduję). Cena wiązki w Oplu około 630 zł niestety aktualnie nie mają w magazynach. W serwisie aukcyjnym, którego nie będę reklamował bo go nie lubię, są różne wersje tej wiązki więc trzeba uważać ceny za używane zaczynają się od 25 zł. Mojej wiązki akurat nie ma. Trzeba będzie lutować. Nie będzie to proste ponieważ kabel od ABS ma grubą osłonę, która nie wiem po co jest bo na pewno nie do ochrony kabla, który i tak się popsuł.
Avatar użytkownika
t__d
Kierowca
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 19:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez smartkid » 27 sie 2017, o 15:09

Podłącze się do tematu, w moim przypadku zapala się ABS i ESP. Błąd został sczytany i wyszło, że uszkodzony jest czujnik ABS. Wymieniłem wskazane łożysko, jednak problem znów powrócił i ponownie wskazuje uszkodzony czujnik (w wymienionej piaście). Czy jest możliwe, że komputer u mechanika (nie ASO) pokazuje błędną interpretację błędu? Czy może rzeczywiście muszę celować w uszkodzenie wiązki? Czy ktoś miał podobne przeboje?
smartkid
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 sie 2013, o 21:18
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.