Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Tarcze i klocki hamulcowe

Moderator: piotii

Tarcze i klocki hamulcowe

Postprzez betirazz » 14 sie 2018, o 09:36

Witam, muszę wymienić tarcze i klocki hamulcowe z przodu mojej Astrusi (gtc, 2006r., 1.6, 105km, otwór 5 śrub). W sklepie odradzono mi zestaw Bosha, podobno klienci skarżą się na piszczenie i szybką konieczność wymiany. Nie wiem ile w tym prawdy. Polecono mi zestaw TRW. Stąd też moje pytanie, co wy byście zaproponowali?
Na iparts znalazlam tarcze i klocki TRW pasujace do mojej Astry:
1. Tarcze: https://www.iparts.pl/auto-czesci/tarcz ... 00032.html
2. Klocki: https://www.iparts.pl/auto-czesci/klock ... 00030.html

Tylko nie wiem które wybrać. Niby wszystkie pasują do tego modelu, ale różnią się średnica, średnicą otworu centrujacego itp. Od czego to zależy? Które będą pasować?
Prosiłabym o konkretne propozycje. Dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość.
betirazz
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2016, o 20:13
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Tarcze i klocki hamulcowe

Postprzez topiq » 14 sie 2018, o 10:57

Ja tam dla Astry H z 5 śrubami na przód widzę tylko jeden rodzaj TRW DF4048. Najlepiej zdjąć koło i pomierzyć żeby mieć 100% pewności. Swoją drogą to tanio nie ma ten sklep. Tam gdzie brałem swoje na tył, można oszczędzić po 30 zł na tarczy.
Klocki TRW GDB1668 wg zestawu, też najlepiej pomierzyć, obejrzeć w sieci jak wyglądają. Swoją Asterkę mam 2 tydzień dopiero i jeszcze ją robię, z tym że u mnie hamulce przód jeszcze całkiem dobre, za to w tylnym już nie było klocka.
Najlepiej jest skorzystać z katalogu online i po VIN dobrać sobie części nawet szukając po numerach GM. https://www.google.pl/search?q=opel+katalog+online+epc&oq=opel+katalog+online+epc&aqs=chrome..69i57j0l2.11079j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 polecam 7zap, sam korzystam i jest w miarę precyzyjny i najważniejsze po polsku.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Tarcze i klocki hamulcowe

Postprzez betirazz » 22 sie 2018, o 22:22

Kupiony zestaw tarcz i klocków ATE... troszkę droższe od Bosch i TRW, ale po zasięgnięciu opinii z wielu źródeł wolę dołożyć po ppare dyszek na sztuce i mieć pewne trwałe hamowanie. Jutro montaż :)
betirazz
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2016, o 20:13
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tarcze i klocki hamulcowe

Postprzez topiq » 23 sie 2018, o 05:11

Dobry wybór. Też słyszałem o nich dobre opinie, jak również opinie że nie warto dopłacać względem TRW. Co najdziwniejsze, mimo tego że są sporo droższe w sklepach stacjonarnych również mi odmawiano ATE i proponowano TRW. Obie to są dobre firmy. Proponuję jeszcze sprawdzić stan osłon tarcz. W Asterkach H zauważyłem, że lubią gnić. W tylnym kole z obydwu osłon nic nie zostało.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Tarcze i klocki hamulcowe

Postprzez raczek » 16 paź 2018, o 12:42

A jaką macie opinię na temat klocków i tarcz producenta TEXTAR? Ostatnio znalazłem dosyć atrakcyjną ofertę w jednym ze sklepów internetowych https://www.ucando.pl/k/klocki-hamulcowe/U020101 i nie wiem, czy się nie skusić na kupno. Nie wiem tylko, czy warto wybrać tę firmę. Od kilku lat jeżdżę na TRW i sobie w sumie chwalę. Za niedługo muszę wymienić hamulce, bo stare powoli się już zużywają i jest końcówka.
raczek
Klubowicz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 08:14
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Tarcze i klocki hamulcowe

Postprzez emteusz » 30 paź 2018, o 15:35

Ogólnie Textar w niektórych przypadkach pierwszy montaż Opla, nie raz zamawialiśmy partie oryginalnych tarcz/klocków do Vectry C, Astry H to były napisy Textara :)
Chętnie pomogę w doborze części :-)
emteusz
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 09:57

Re: Tarcze i klocki hamulcowe

Postprzez astra110 » 4 cze 2020, o 16:10

Witam
Podgrzeję trochę temat ;)
Co powiecie o zestawach tarcz i klocków firm:
Delphi,Mapco,Zimmerman,Quaro?
Do dostania po 300pln. Które z nich warte uwagi?
Zestaw do astry h gtc 1,6/105KM
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Tarcze i klocki hamulcowe

Postprzez Patrykus » 7 cze 2020, o 17:02

Zimmerman !!! fabryka takie zakładała, Delphi sobie daruj , tj dobre do cinnqucento, reszta nie znam
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Tarcze i klocki hamulcowe

Postprzez astra110 » 7 cze 2020, o 19:42

Dzieki
Ostatecznie zamowilem Zimmermana ;)
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.