Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Korek spustowy chłodnicy - wymiana - ASTRA H - Z17DTH

Moderator: piotii

Korek spustowy chłodnicy - wymiana - ASTRA H - Z17DTH

Postprzez borellborell » 21 lis 2019, o 23:24

Witam,

Czy ktoś ma doświadczenie w wymianie? Manual, filmik ewentualnie krótki opis proces wymiany? Niechciałbym kupować nowej chłodnicy po wyłamaniu starego korka.

Mój zapiekł się - płyn opróżniłem przez odcięcie węża, ale chciałbym reanimować docelowy korek spustowy - planuję na siłę spróbować odkręcić jeśli się połamie znalazłem - Korek spustowy chłodnicy - GM 93194704 za 20zł...

Z góry dziękuję za pomoc!
borellborell
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lis 2019, o 23:17
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Korek spustowy chłodnicy - wymiana - ASTRA H - Z17DTH

Postprzez topiq » 22 lis 2019, o 07:57

https://opel.7zap.com/pl/car/a04/f/0/1-0/ Trzeba by pewnie wydłubać resztkę tego korka. On jest chyba cały plastikowy. Jak wygląda nowy chyba już wiesz. Tylko podejście tam jest mega niewygodne. Można próbować nawiercić małe dziurki i wkręcić ze dwa wkręty, żeby było za co wykręcać korek. Albo oddać to warsztatowi jak nie czujesz się na siłach. Jeżeli nie kapie z niego, zostawiłbym robotę na ciepłe dni, bo teraz ten plastik jest twardy i kruchy. W końcu przed wymianą korka i tak trzeba spuścić znów płyn. Chyba, że masz ciepły garaż z kanałem, to nie ma problemu. Podgrzać lekko okolice korka, żeby lekko zmiękł, tylko nie palnikiem bo korpus korka chyba też z plastiku. Już nie pamiętam, bo swój odkręcałem latem i poszedł bez problemu. Jedynie płyn sikał jak chciał i spustem i przez pokrętło ;) Tak bez zdjęcia to ciężko mi powiedzieć, w którym miejscu ten korek urwałeś i ile go zostało.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.