Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Zegary przestaja dzialac

Moderator: piotii

Zegary przestaja dzialac

Postprzez sibi00 » 26 cze 2015, o 07:30

Witam,

Mam problem z zegarami w astrze h gtc 2006 rok. Jak auto postoi tak z 3 dni przed domem to przestają działać zegary (prędkościomierz i obrotomierz). Zaczynają działać po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Może spotkał się ktoś z takim problemem? Co może być przyczyną takiego działania?
sibi00
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 cze 2015, o 07:14
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Zegary przestaja dzialac

Postprzez elmer » 30 cze 2015, o 08:57

A inne "elektryczne " rzeczy działają w tym momencie dobrze ? Silnik też uruchamia się łatwo od pierwszego ? To raczej objaw słabego akumulatora/słabego ładowania.
elmer
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 21 maja 2014, o 14:01
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Zegary przestaja dzialac

Postprzez sibi00 » 30 cze 2015, o 09:59

Silnik uruchamia się bez problemów. Inne rzeczy np. Radio działają bez zarzutów. Na akumulatorze mam taka diode, która niby pokazuje czy z nim jest wsio ok i święci na zielono. Co powinienem sprawdzić czy działa w momencie jak ten problem wystąpi? Wycieraczki? Był też jednocześnie jednorazowo problem z jednym ze świateł z przodu (dioda mrygala czasami).
sibi00
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 cze 2015, o 07:14
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Zegary przestaja dzialac

Postprzez elmer » 1 lip 2015, o 11:24

Strzelam trochę na oślep ale u mnie gdy zegary umierały t właśnie w sytuacji gdy nie było ładowania i aku był na resztach sił, jeżeli u ciebie dziej się to tylko po dłuższym postoju no to jest jedyne co przychodzi do głowy.

Jak zegary zaczynają już działać to spróbuj włączyć jednocześnie wszystko co elektryczne np wycieraczki i szyby , zobacz czy będziesz miał taki spadek że zegary zaniemogą ;)

Druga opcja podjechać do elektryka na pomiar ładowania i akumulatora ( rzekome oczka w akumulatorach "bezobsługowych" to czasami tylko bajer i będzie pokazywał ok mimo że pojemność po latach jest śmieszna)
elmer
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 21 maja 2014, o 14:01
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Zegary przestaja dzialac

Postprzez buber845 » 22 lip 2015, o 11:26

Na 99% jest to wina akumulatora, miałem dokładnie taką sama sytuację. Pomiar wydajności akumulatora wyszedł makabrycznie pomimo zielonego oczka. Nie pamiętam która wartość akusia wyszła źle. W każdym bądź razie wymień akuś i będzie wszystko ok.
buber845
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 lip 2015, o 09:18
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.