Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z centralnym zamkiem

Moderator: piotii

Problem z centralnym zamkiem

Postprzez devillman » 8 lut 2016, o 14:45

Cześć,
Jestem świeżo upieczonym właścicielem astry h. Posiadam wersję combi i mam nie lada problem, a mianowicie.. Po zamknięciu samochodu z pilota zamykają się wszystkie drzwi oprócz jednych ( prawych tylnych ). Co ciekawe po pociągnięciu za klamkę niedziałających drzwi, cała reszta się otwiera. Tym oto sposobem nie mogę zostawić auta nawet pod sklepem.

Macie jakieś pomysły od czego zacząć ? Może ktoś spotkał się z czymś takim i ma jakąś złotą radę ? :)
devillman
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 lut 2016, o 14:33
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Problem z centralnym zamkiem

Postprzez szmic » 8 lut 2016, o 15:03

sprawdź przewody drzwi-słupek, wyglada na to że jest przerwany przewód
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Problem z centralnym zamkiem

Postprzez devillman » 8 lut 2016, o 15:25

Tak też myślałem, kto pyta nie błądzi. Dzięki ;)
devillman
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 lut 2016, o 14:33
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z centralnym zamkiem

Postprzez mateo17 » 9 lut 2016, o 08:26

Cześć
Mam podobny problem przy czym z prawymi przednimi drzwiami. Zawsze sprawdzam czy są zamknięte drzwi i czasami, niezależnie od czasu po zamknięciu samochodu centralnym zamkiem, sprawdzając prawe przednie drzwi otwierają się, a centralny zamek odblokowuje się. Problem pojawia się mniej więcej co 3 zamknięcia samochodu.
W tym przypadku również przewody sprawdzić?
mateo17
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 lut 2016, o 13:15
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z centralnym zamkiem

Postprzez miranda » 9 lut 2016, o 16:16

Generalnie powtarzający się problem z przewodami dotyczy tylnych drzwi. Co nie znaczy, że w przednich przewód nie mógł się również ułamać. Zanim zaczniesz rozbierać instalację elektryczną wewnątrz samochodu sprawdź jednak przewody przy drzwiach. Są one (prawie) na wierzchu.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Problem z centralnym zamkiem

Postprzez devillman » 9 lut 2016, o 20:47

niestety, sprawdziłem kable od samego słupka do początku przednich drzwi i kicha.. Faktem jest, że dwa przewody ,miały przerwaną izolacje ale były całe. Jakieś inne pomysły ? może coś w drzwiach ??
devillman
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 lut 2016, o 14:33
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z centralnym zamkiem

Postprzez mateo17 » 10 lut 2016, o 08:23

a czy może to być kwestia bezpieczników? ew. nie miałem fabrycznie odblokowanego komputera pokładowego, w sensie wyświetlanie spalania na ekranie. Wybrałem się do autoryzowanego salonu Opla, i mieli problemy z odblokowaniem tego. 3 próba zakończyła się powodzeniem. Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo że coś poprzestawiali? Czy w ogóle istnieje taka możliwość? Nie mam pewności że od tamtego momentu pojawił się problem, ponieważ jakoś wcześniej nie sprawdzałem drzwi. miałem pełne zaufanie do centralnego zamka. Dodam także że słychać jak zamykają się drzwi lewe i tylne prawe praktycznie w tym samym momencie, natomiast prawe przednie z lekkim opóźnieniem.
mateo17
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 lut 2016, o 13:15
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z centralnym zamkiem

Postprzez kamil1490 » 14 lut 2016, o 19:42

U mnie również w prawych tylnych drzwiach jest taki problem, dodatkowo od środka nie da sie ich otworzyć ale podejrzewam że to kwestia osunięcia się linki?
kamil1490
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 14:01
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Problem z centralnym zamkiem

Postprzez umek19 » 22 lut 2016, o 00:19

oj chłopcy , kamil1490 albo masz zaryglowane albo włączona blokada dla dzieci i kable sie ułamały w przepuście albo zepsuł sie centralny zamek bo nie napisałeś czy słychać że zamek pracuje a szyba tylna działa? a głośnikm tylny działaa?
mateo17 zamek do wymiany albo źle wyregulowana klamka zewnetrzna
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z centralnym zamkiem

Postprzez devillman » 3 mar 2016, o 18:10

Sprawa załatwiona, zamek szlak trafił. Wydawał dźwięk ale nie ryglował.
devillman
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 lut 2016, o 14:33
Silnik: 1.6 Z16XEP

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.