Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Zgubione kluczyki

Moderator: piotii

Zgubione kluczyki

Postprzez zurek121 » 22 mar 2016, o 20:43

Witam, zgubiłem kluczyki i obawiam się, że mogły one wpaść w niepowołane ręce. Jadąc do opla wymienią mi cały zamek centralny czy po prostu zakodują na nowo mój kluczyk (mam zapasowy), a starym domniemany włamywacz już drzwi nie otworzy. Orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa.
zurek121
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 lis 2015, o 08:48
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Zgubione kluczyki

Postprzez Damian_PL » 23 mar 2016, o 09:58

Cześć
Kupując swoją Astrę dostałem tylko jeden kluczyk, od poprzedniego właściciela. Tłumaczył to tym iż poprzedni właściciel (Niemiec :P) dał mu też tylko jeden kluczyk. Przejeździłem rok na tym jednym kluczyku, ale w końcu postanowiłem dorobić sobie drugi. Oczywiście pierwsza myśl trzeba dzwonić do Serwisu Opla. Dodzwoniłem się i tam usłyszałem, że za kluczyk z pilotem trzeba zapłacić 650zł. Cała operacja polega na zakodowaniu nowego kluczyka, wpisanie Car passu i tak dalej. Także wątpię żeby w cenie kluczyka wymienili ci cały centralny zamek. Raczej zakodują tylko nowy kluczyk i tyle ;/. Jednakże zadzwoń do ASO i zapytaj :)
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Zgubione kluczyki

Postprzez drahe » 23 mar 2016, o 15:24

zurek121 napisał(a):Witam, zgubiłem kluczyki i obawiam się, że mogły one wpaść w niepowołane ręce. Jadąc do opla wymienią mi cały zamek centralny czy po prostu zakodują na nowo mój kluczyk (mam zapasowy), a starym domniemany włamywacz już drzwi nie otworzy. Orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa.


Żeby nie iść w duże koszta usuń wszystkie kluczyki z immo i dopisz tylko swój zapasowy.
W tym momencie nikt znalezionymi kluczami auta nie odpali ale otworzy drzwi kierowcy wkładając kluczyk w zamek (centralny nie będzie działał)
Poszukaj na allegro albo na szrotach kompletu kluczyk wkładka zamka.Czasami można coś takiego znaleźć - ten kluczyk będzie służył tylko i wyłącznie do otwarcia samochodu na wypadek awarii centralnego np akumulator wyładowany itp.
W ASO zamówią ci tylko komplet: stacyjka, wkładka zamka, kluczyk z dorobionym grotem przygotowany do programowania.Nie wiem ile taki komplet może kosztować ale napisz jak się dowiesz :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zgubione kluczyki

Postprzez umek19 » 24 mar 2016, o 04:06

samo dorobienie kluczyka z pilotem jak dobrze poszukasz to 200zl ale.... masz carr pass? wzór kluczyka jest zapisany w imo ale mało kto potrafi z tego dorobić, stare kluczyku możesz usunąć z imo ale j.w. zamek recznie nim otworzy, odblokuje stacyjke ale nie odpali, jak bedzie znał carr pass to po pewnym czasie sobie ale idąc tym tropem to kaazdy samochod mozna ukrasc wystarczy laweta i wciągarka
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zgubione kluczyki

Postprzez drahe » 24 mar 2016, o 06:10

Tylko ASO dorobi kluczyk po mechanicznym numerze klucza.
Ale przecież nie o to chodzi kolega ma kluczyk zapasowy wiec jaki problem wyciąć grot na jego podstawie?
Nowego kluczyka z pilotem tez za 200 nie dorobi nie ma szans.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zgubione kluczyki

Postprzez Damian_PL » 24 mar 2016, o 09:50

Ja dorobiłem zwykły klucz(bez pilota) u gościa w Zielonej Górze za 250zł. Gościu wziął mój kluczyk dociął nowy na podstawie starego ściągnął dane z immo i wszystko ładnie pięknie. Koszt z pilotem w serwisie 650 zł wiem bo dzwoniłem.
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Zgubione kluczyki

Postprzez umek19 » 25 mar 2016, o 00:26

ja za kluczyk z pilotem , docięty zapłaciłem 200zl taki jak na foto
kluczyk.jpg
kluczyk.jpg (54.9 KiB) Przeglądane 13915 razy
. dokodowałem sam ,car pass miałem , działa , jest to mój kluczyk zapasowy wiec nie miałem ochoty dużo inwestować , po co takie teorie ,że się nie da, jak się szuka to się da, też proponowali mi kluczyk bez pilota za 300zl dziwne te ceny - bo wtedy klonuja kluczyk
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zgubione kluczyki

Postprzez drahe » 25 mar 2016, o 06:35

Ja kupiłem nowy kluczyk na allegro za niecałe sto złotych z przesyłką wiec oczywiście można szukać okazji :D
Normalnie cena za kluczyk z pilotem nie scyzoryk to około 300 i jest to dobra normalna cena.
Dla siebie na własne potrzeby bez problemu załatwiam kluczyk scyzoryk docięty za około 320 zeta.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zgubione kluczyki

Postprzez szoppracz » 24 maja 2016, o 11:54

ja na allegro bym się jednak bał
szoppracz
Starszy kierowca
 
Posty: 40
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 19:33


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.