Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

dziwny odgłos, jakby zwarcie z deski rozdzielczej (nagranie)

Moderator: piotii

dziwny odgłos, jakby zwarcie z deski rozdzielczej (nagranie)

Postprzez sreberko » 5 sty 2015, o 12:44

Witam,

mój problem jest związany z dziwnym odgłosem, który wydobywa się z przedniej części samochodu jakby z środka deski rozdzielczej, w okolicach radia.

Przeglądałam wątki na forum i natrafiłam na podoby temat:
viewtopic.php?f=6&t=2099&p=8796&hilit=d%C5%BAwi%C4%99k#p8796
Jednakże, dżwięk, który wydobywa się z mojego samochodu jest inny.

Dzwięk ten jest trudny do określenia (tak jakby coś zgrzytało lub jakby robiło się jakieś zwarcie albo jakby jakiś listek gdzieś tam się zawieruszył i wpadł w wibracje) - cieżko powiedzieć - posłuchajcie sami, załączyłam nagranie, odgłos jest słyszalny dopiero od 52 sekundy niemalże do końca nagrania (z przerwami, nie słychać go non-stop). Nagranie jest bardzo dobrej jakości - także dźwięk, który usłyszycie jest identyczny, jak na żywo. Zostało wykonane prze jeździe na A4 ok 110-130 km/h.

link do nagrania (niepokojące odgłosy słychac od 00:52 sekundy) :
https://dl.dropboxusercontent.com/u/70220019/Astra.m4a

Odgłosy pojawiają się tylko przy włączonym silniku, tylko gdy auto porusza się, najczęściej przy prędkości powyżej 100 km/h i przy ok. 3 - 4 tys. obrotow.
Rzadko kiedy zdarza się przy mniejszych prędkościach 60 - 80 km/h, a przy jeszcze mniejszych prawie w ogóle.
Nie ma znaczenia czy jedzie się na luzie, czy na biegu. Nie ma też znaczenia czy się skręca, czy jedzie prosto.
Dzieje się tak niezależnie od pory roku, zarówno jak jest upał, czy też zimno, deszczowo itp. Nie wiem jakie jeszcze informacje mogłyby mieć znaczenie.

Dane auta:
Opel Astra 1.6 z16XEP
2005 r.
77kW , 105 KM
benzyna + LPG STAG-300 od 08/2014
przebieg 103 tys.km
klimatronic, el. szyby tylko z przodu, el.lusterka

Bardzo prosze o podpowiedzi z czym może wiązać się w/w usterka. Za pomocne posty bardzo dziękuję.
Avatar użytkownika
sreberko
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 11:30
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: dziwny odgłos, jakby zwarcie z deski rozdzielczej (nagra

Postprzez Kubańczyk » 27 sty 2015, o 14:37

"Świerszcz" jakby to ruski ujął. W skutek drgań silnika i jazdy ocierają o siebie 2 plastikowe elementy.
Kubańczyk
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 08:45
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: dziwny odgłos, jakby zwarcie z deski rozdzielczej (nagra

Postprzez sreberko » 26 paź 2015, o 19:39

hej,
w międzyczasie byłam u elektromechanika i okazalo sie, ze to najprawdopodobniej komutator (czesc silniczka od regulacji nawiewem) może być uszkodzony lub zabrudzony, ewentualnie może to być szczotka lub łożysko silniczka. Nie jest jednak to nic poważnego. Naprawa to ok. 300 zł także poki co nie decydowałam sie na naprawę. Nawiew działa prawidłowo.. pozostał jedynie "świerszcz" ... ale to można jakoś przeżyć.
Avatar użytkownika
sreberko
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 11:30
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.