Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

stacyjka

Moderator: piotii

stacyjka

Postprzez maciorex » 12 lip 2014, o 18:06

Witam, od niedawna pojawil mi sie pewien problem, a mianowicie, blokuje mi sie stacyjka jak chce odpalic auto, zacina sie kluczyk i musze wyczuc odpowiedni moment. Czasmi to dziala bez problemu, a czasami musze sie pomeczyc. Mam juz taki sposob, ze kluczyk wkladam mocniej do samego konca przekrecam i dziala. Mam teraz pytanie. Czy moge czyms psiknac do srodka, zeby moze jakies lepsze smarowanie powstalo? Slyszalem o teflonie w sprayu, ale nie wiem czy mozna, prosze o opinie
maciorex
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 21:06


Re: stacyjka

Postprzez tuszok » 12 lip 2014, o 18:44

Można psiknąć najlepiej preparatem do zamków. Rozumiem, że wykluczyłeś wine kluczyka i jesteś pewien, że to stacyjka.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: stacyjka

Postprzez maciorex » 12 lip 2014, o 19:36

tuszok napisał(a):Można psiknąć najlepiej preparatem do zamków. Rozumiem, że wykluczyłeś wine kluczyka i jesteś pewien, że to stacyjka.


Mam kluczyk stary i nowy dorabiany i tak samo na obu. Jakas konkretna nazwa tego preparatu?
maciorex
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 21:06

Re: stacyjka

Postprzez tuszok » 12 lip 2014, o 20:29

Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: stacyjka

Postprzez mateusz » 12 lip 2014, o 20:50

hej nie wiem czy to akurat pomoze w czyms ale sprawdz polozenie kierownicy czy czasem kiera nie blokuje, np. wylaczasz auto i kiere masz prosto, wchodzisz do auta i przypadkowo noga zahaczasz o kierownice i wtedy ona sie blokuje i czy czasem tez nie stacyjka.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: stacyjka

Postprzez maciorex » 14 lip 2014, o 18:35

mateusz napisał(a):hej nie wiem czy to akurat pomoze w czyms ale sprawdz polozenie kierownicy czy czasem kiera nie blokuje, np. wylaczasz auto i kiere masz prosto, wchodzisz do auta i przypadkowo noga zahaczasz o kierownice i wtedy ona sie blokuje i czy czasem tez nie stacyjka.


sprawdzilem, ale to raczej stacyjka. Ktos poleca jakis dobry preparat? bo do wd 40 nie jestem przekonany
maciorex
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 21:06

Re: stacyjka

Postprzez kuki01 » 26 mar 2018, o 21:15

koledzy ja też mam problem nie mogę przekręcić stacyjki odkręciłem cały mechanizm i mam pytanie jak ten wkład można wyjąc l




https://youtu.be/oVudSZYwDzg

taki mam obiaw czy jak kupił bym na allegro to czy stacyjka będzie pasowała bo widać ze kostke elektroniczną ma ta stacyjka
kuki01
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 21:07
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: stacyjka

Postprzez GorkoKlucze » 2 lut 2021, o 15:26

Jeżeli na obydwu kluczach jest to samo, to znaczy, że problem leży po stronie stacyjki. Nie należy psiukać sprejami, bo to tylko chwilowo pomoże, gdyż przy np. wytartych zapadkach wkładu stacyjki nic to nie da tylko pogorszy sprawę, bo cały brud spłynie i zablokuje zapadki jeszcze bardziej.
Naprawą stacyjek zajmujemy się w Olsztynie. Jeżeli nie można podjechać, to stacyjkę razem z kluczami zawsze można podesłać.
Pozdrawiam,
Załoga Górko Klucze.
GorkoKlucze
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lut 2021, o 15:21
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.