Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Opel Astra H GTC serwis po zakupie

Moderator: piotii

Opel Astra H GTC serwis po zakupie

Postprzez Strajker » 13 paź 2016, o 16:06

Witam,

Od kilku dni posiadam Opla Astre H 2006r. 1.6 105km i przymierzam się do oddania samochodu na warsztat na wymianę podstawowych rzeczy.
Moja lista:
1. Wymiana kompletnego rozrządu
2. Wymiana filtru oleju, paliwa, powietrza i kabinowego
3. Wymiana oleju silnikowego i skrzyni biegów
4. Wymiana płynu hamulcowego, chłodniczego i wspomagania kierownicy
5. Wymiana świec zapłonowych
6. Sprawdzenie zawieszenia (klocki, tarcze itd.)

Akumulator będę wymieniał na własną rękę.

Ile +/- mechanik będzie mi wołał za wymianę tych rzeczy, bo szczerze nie wiem na ile się przygotować.

Pozdrawiam!
Strajker
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 paź 2016, o 16:02
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Opel Astra H GTC serwis po zakupie

Postprzez umek19 » 13 paź 2016, o 17:15

No ale za robocizne czy z materiałami. Bo zalezy czy zalejesz lotosa czy castrola, Rozrzad ina czy krafta?, świece ngk? Uwazam , że twoje zabiegi to przepraszam ale "przerost formy nad treścią". Dlaczego- bo mechanik wymieni płyn hamulcowy przez sciagniecie płynu z zbiornika i wlaniu nowego a powinien przez zaciski sciągnąć stary, płyn we wspomaganiu? - tam nawet nie ma korka spustowego. Chłodniczy to i tak przy wymianie pompy bedzie do wymiany, Przy wymianie oleju w skrzyni sprawdz jaki ma byc poziom bo ople sa dziwne w tym temacie. Około 500zl na robote powinno wystarczyć + części. Zdaj sie na mechanika , da sie sprawdzic stan płynu hamulcowego, chłodniczego itp. Nie wszytsko trzeba wymieniać.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.