Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Komunikat InSP

Moderator: piotii

Komunikat InSP

Postprzez sensay » 16 kwi 2013, o 08:58

Witam,

Posiadam Opla Astrę III (benzyna) 1.6 Twinport z końca 2006 roku.
Pojawia mi się przy włączaniu/wyłączaniu zapłonu komunikat InSP. W/g książki serwisowej olej był wymieniany w III 2012 roku ok 8000km temu. Zakładam, że zbliża się czas wymiany oleju. W związku z tym mam pytanie.

Pod tym adresem http://astra-3.pl/tips.php?id=15 znalazłem opis resetowania InSP. Chciałem sprawdzić ile pozostało do wizyty serwisowej (narazie nie chce zerować InSP) i nie działa mi to. Siedzę w aucie, kluczyk w stacyjce na pozycji 0, wciskam zerowanie przebiegu i zapala się licznik kilometrów (od ostatniego zerowania + całkowity), wciskam ponownie zerowanie przebiegu trzymam i trzymam i nic, a powinien pojawić się komunikat InSP z przebiegiem pozostałym do serwisu. Próbowałem także wcisnąć zerowanie i odrazu trzymać przez kilkanaście sekund, ale też tylko zapala się wyświetlacz przebiegu. Co może być powodem?

Czy komputer sprawdza tylko przebieg, czy także czas jaki minął od wymiany oleju? Minął rok, ale nie ma jeszcze 10tyś. km.
sensay
 


Re: Komunikat InSP

Postprzez radint » 16 kwi 2013, o 21:49

2. Kasowanie inspekcji bez użycia interfejsu
- wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi
- nie włączamy zapłonu - przyciskamy przez ok. 2s przycisk zerowania przebiegu dziennego

- pojawiają się wskazania licznika dziennego i całkowitego - naciskamy ponownie i trzymamy (do końca) ten przycisk
- pojawia się napis INSP z pozostałym przebiegiem - naciskamy i trzymamy (do końca) hamulec
- włączamy zapłon
- na wyświetlaczu miga napis INSP - - - -
- po chwili zasięg inspekcji resetuje się do poziomu 35000 (benzyna) lub 50000 (diesel)
- możemy wyłączyd zapłon
- koniec
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………....
3. Sprawdzenie pozostałego przebiegu km do wymiany oleju (INSP)
- kluczyk ze stacyjki wyciągnięty => licznik kilometrów i przebiegu "zgaszony"
- nacisnąd przycisk kasowania przebiegów dziennych, tak aby podświetlił się licznik kilometrów i przebiegu
- zwolnid przycisk => licznik kilometrów i przebiegu "pali się"
- nacisnąd ponownie przycisk kasowania i trzymad (około 2-3 sek.), aż wyświetli się: INSP i przebieg do przeglądu.

Tyle znalazłem może pomogę;)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Komunikat InSP

Postprzez sensay » 17 kwi 2013, o 08:07

Dzięki, ale nie działa.

Bez kluczyka wciskam kasowanie i zapala się licznik, wciskam ponownie i trzymam, a licznik po kilku sekundach gaśnie.

W/g książki serwisowej, którą dostałem, napis InSP zapalił się po ok. 7800km. Jak pojawiają się napisy InSP?
Podobno najpierw: InSP, potem InSP 1000 (zakładam, że oznacza 1000km do serwisu) i na koniec InSP 0 (konieczny serwis). Mam rację? InSP przy ilu powinien pokazać?

PS: W/g instrukcji przeglądy są co 30 000km lub co roku, więc zakładam, że InSP jest związane z tym, że minęło 13 miesięcy od ostatniego serwisowania?
sensay
 

Re: Komunikat InSP

Postprzez radint » 17 kwi 2013, o 23:37

Z oznaczeniami poszczególnych InSP tak jak piszesz, z tego co zauważyłem to może być to spowodowane również czasem, niekoniecznie dystansem (choć tutaj prosiłbym o wypowiedź jeszcze kolegów, może posiadają na ten temat dużo większą wiedzę). Ogólnie jeśli masz pewność, że olej jest w dobrym stanie możesz "olać" wymianę jak na moje, jeśli przez rok przejechałeś 7800 km, to nie musisz się przejmować. Choć wiadomo olej też się zużywa, a koszt wymiany nie jest aż taki duży żeby tego nie zrobić, zawsze pozytywnie wpłynie na żywotność motoru:) Pozdrawiam
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Komunikat InSP

Postprzez sensay » 18 kwi 2013, o 08:25

Olej planuje wymienić, tylko chce dojechać do wakacji jeszcze na tym. Pojawił się napis InSP i dlatego zainteresowałem się tematem "jak sprawdzić czas do serwisu" oraz "jak wyzerować stan". Chyba trzeba będzie spróbować zrobić samemu to drugie, bo pierwsza opcja nie działa. Może ktoś jeszcze wypowie się w kwestii procedury wyświetlania/kasowania InSP.
sensay
 

Re: Komunikat InSP

Postprzez radint » 18 kwi 2013, o 10:12

Wcześniej jak czytałem myślałem, że sam kasowałeś wcześniej inspekcje, ale teraz widzę, że nie. Może ktoś przy poprzedniej wymianie po prostu tego nie zrobił i dlatego po takiej ilość km się zaświeciła znów?
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Komunikat InSP

Postprzez sensay » 30 kwi 2013, o 14:56

Nie kasowałem wcześniej i ciągle nie próbowałem. Wydaje mi się, że InSP był wykasowany bo ostatnia wymiana była robiona w marciu 2012 roku w ASO w Niemczech. Obstawiam, że świeci się przy niecałych 8000km ponieważ minął rok. W książce jest napisane co 30 000km lub co 12 miesięcy. Jednak to tylko moje przypuszczenie.

PS: Jaki olej polecacie? Ostatnia wymiana w/g kartki to syntetyk 5W30, auto ma 85 000km przebiegu?
sensay
 

Re: Komunikat InSP

Postprzez radint » 30 kwi 2013, o 15:10

Ja zalałem dexosa GM bo mam DPF - w sumie miałem;) w tyk roku zaleje Castrolem 5W-30 taki olej poleca mój szwagier, zalewa tym Volvo swoje także sam nie wiem. GM jakoś mi nie pasuje:/ za rzadki jest i latem dziwnie na nim silnik pracuje. Tylko, że mój przebieg to 170tys. :). W razie co zerknij tutaj, tylko, że to temat do klekota viewtopic.php?f=2&t=146
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Komunikat InSP

Postprzez sensay » 30 kwi 2013, o 15:20

Dzięki.

Szkoda, że nikt się nie wypowie, co robi mniej niż 30 000km rocznie, czy faktycznie po 12 miesiącach też się zapala InSP pomimo, że nie przejechano tych 30 000km.
sensay
 

Re: Komunikat InSP

Postprzez miranda » 30 kwi 2013, o 15:55

sensay napisał(a):Szkoda, że nikt się nie wypowie, co robi mniej niż 30 000km rocznie

Wypowie się.
U u mnie INSP zapala się dokładnie po roku od ostatniego serwisu, czyli skasowania wyświetlacza bez względu na przebieg. Oczywiście dotyczy przebiegu poniżej 30 000 rocznie.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.