Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Komputer pokładowy a nie fabryczne radio

Moderator: piotii

Komputer pokładowy a nie fabryczne radio

Postprzez Websky » 26 maja 2019, o 18:26

Witam
Wiem, że temat był pewnie wałkowany i to nie raz ale nie mogłem się doczytać za co z góry przepraszam.
Moje pytanie brzmi czy jest jakaś możliwość aby można było sterować komputerem pokładowym z poziomu kierownicy lecz przy nie fabrycznym radiu(nawigacji)?
Jedyne co jest możliwe do ustawienia w nowym radiu to sterowanie głośnością, zmiana stacji itp. lecz gdy chce sprawdzić spalanie itp to wyskakuje komunikat "no function"
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informację oraz przepraszam za spam
Websky
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 maja 2019, o 18:16
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Komputer pokładowy a nie fabryczne radio

Postprzez Rado » 25 lis 2019, o 11:05

Cześć,

na wstępie mam nadzieję, że wybaczycie wskrzeszenie, ale mam dokładną odpowiedź na powyższy problem, gdyż sam zrobiłem to, o co Websky pyta.

Mianowicie, spokojnie możesz wymienić fabryczne radio na coś innego i zachować funkcjonalność przycisków kierownicy. Przy montażu nowego radia, pomiędzy wiązkę kabli (fabryczną), a radio wpinasz wiązkę z modułem (Autoleads; CP2-VX52). Żeby nie reklamować źródła podam tylko cenę: 185 zł i wszystko gra. Jedyne co trzeba zrobić to połączyć niebieski kabelek z oryginalnej wiązki (jest osobno, zaklejony) z niebieskim kabelkiem z nowej wiązki, możesz skręcić i owinąć taśmą elektr., możesz zlutować jak chcesz, ja połączyłem złączką szpadelkowatą, zabezpieczyłem termokurczem i gra.

Na YT jest to fajnie pokazane, tytuł filmu: "Astra mk5 2004 -2010 radio removal & dab refit guide + part numbers", user: PJs projects.

Gość wkłada Kenwooda 7000 + antenę DAB, pokazuje co i jak. Wzorowałem się na tym bo sam zmieniłem na Kenwooda 3100 i zachowałem całą funkcjonalność kierownicy - zmiana głośności, ścieżki, zmiana stacji, wybór źródła (radio, usb, aux) oraz pełen dostęp do komputera, liczniki spalania, timer.

Spokojnej jazdy,
R.
Avatar użytkownika
Rado
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lis 2019, o 10:49
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.