Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

rdza/ ciemny nalot w układzie chłodzenia

Moderator: piotii

rdza/ ciemny nalot w układzie chłodzenia

Postprzez katiusza801 » 2 sie 2019, o 07:36

Witam,
Mam Astrę z 2005 r silnik 1,7 cdti. samochód mam od października 2018. Kiedy go kupiłam to oprócz innych standardowych początkowych wymian typu rozrząd..wymieniłam również zbiornik do płynu chłodniczego bo był totalnie zapchany czymś ciemno-rudo-czerwonym.Miałam z tym spokój aż do wczoraj. Wczoraj natomiast okazało się że mam pękniętą chłodnicę więc wymieniłam na nową i okazało się przy okazji, że znowu mam zapchany zbiornik od płynu chłodniczego. Po wymianie chłodnicy na nową w ogóle płyn nie dociera do niej (bo jest zimna) ani nawet do przewodów ( bo są zimne). Nie ma obiegu. Płynu nie ubywa ze zbiornika. Po odkręceniu zbiornika okazało się że znowu jest zapchany rudą mazią. To coś takiego jak błoto wymieszane z rdzą. Ktoś mi mówił że powodem wszechobecnej rdzy w układzie chłodzenia może być rdzewiejący blok silnika. Czy da się to wszystko jakoś wyczyścić? Czytałam o środku na rdzę "Fosol". Pomocy.
katiusza801
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 07:21
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: rdza/ ciemny nalot w układzie chłodzenia

Postprzez Patrykus » 2 sie 2019, o 11:27

jak nie ma obiegu to pora sprawdzić termostat, syf w zbiorniku to również może być problem z uszczelką głowicy, wyczyścić da się robiąc dedykowanymi środkami płukankę układu
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: rdza/ ciemny nalot w układzie chłodzenia

Postprzez katiusza801 » 2 sie 2019, o 11:42

termostat był wymieniany przed zimą. a nalot to ewidentnie rdza. Spróbuję dziś wypłukać Wszystko ;)
katiusza801
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 07:21
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: rdza/ ciemny nalot w układzie chłodzenia

Postprzez katiusza801 » 2 sie 2019, o 11:50

po przedmuchaniu przewodów i zbiorniczka do płynu chłodniczego sprężarką,trochę pomogło i chłodnica się zagrzała. Temperatura jest różna..od 68 do 102. ciągle się zmienia. dziwna to sprawa. zobaczymy co będzie po płukaniu wszystkiego.
katiusza801
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 07:21
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.