Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Zielony przycisk w pobliżu kierownicy

Moderator: piotii

Zielony przycisk w pobliżu kierownicy

Postprzez jankos » 13 lis 2019, o 17:42

Dzień dobry,

W mojej asterce (3h, 2016, 1.6 benzyna) dostępny koło kierownicy mam zielony przycisk jak na zdjęciu. Za żadne skarby nie mogę dojść do celu istnienia tego przełącznika. Faktycznie z customowych rzeczy, mam jeszcze podgrzewanie foteli ale ustrojstwo ze zdjęcia nie daje mi spokoju. Czy ktoś z Państwa spotkał się z czymś podobnym?
Załączniki
zdjeciePrzyciskMini.jpg
Zielony przycisk
zdjeciePrzyciskMini.jpg (185.68 KiB) Przeglądane 9444 razy
jankos
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:10
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Zielony przycisk w pobliżu kierownicy

Postprzez szmic » 13 lis 2019, o 20:03

ktoś to dołożył, nigdy nie było fabrycznie takich przycisków, odkręć osłonę i sprawdź gdzie idą przewody, może coś się wyjaśni
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Zielony przycisk w pobliżu kierownicy

Postprzez topiq » 14 lis 2019, o 08:31

A co się dzieje po przełączeniu tego przycisku? Może ktoś sobie jakieś odcięcie napięcia podłączył? Poprzedni właściciel się nie zająknął o tym przełączniku?
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zielony przycisk w pobliżu kierownicy

Postprzez jankos » 15 lis 2019, o 21:13

topiq napisał(a):A co się dzieje po przełączeniu tego przycisku? Może ktoś sobie jakieś odcięcie napięcia podłączył? Poprzedni właściciel się nie zająknął o tym przełączniku?

Nie mogę zidentyfikować. Spróbuję przetłumaczyć kartki z naprawami/wymianami, które miały miejsce. Może tam jest coś ukryte.Pierwotnie myślałem, że może mieć to związak z podgrzewaniem foteli ale niestety nic na to nie wskazuje.
jankos
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:10
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Zielony przycisk w pobliżu kierownicy

Postprzez szmic » 16 lis 2019, o 09:16

sądzisz że ktoś zrobił adnotację na samoróbkę, wątpię, prędzej dojdziesz do tego sprawdzając przewody do czego są podłączone
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Zielony przycisk w pobliżu kierownicy

Postprzez miranda » 16 lis 2019, o 17:35

A czy ktoś nie dołożył sobie jakichś dodatkowych świateł dziennych, przeciwmgielnych czy innych bajeranckich?
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Zielony przycisk w pobliżu kierownicy

Postprzez jankos » 16 lis 2019, o 19:33

miranda napisał(a):A czy ktoś nie dołożył sobie jakichś dodatkowych świateł dziennych, przeciwmgielnych czy innych bajeranckich?


W zapisach historycznych znalałem taką wzmiankę z przed 10 lat (!):
"Lenksaulenelektromodul (CIM); Code ermittlung Nebelscheinwerfer Nachrüstung"
co google dzielnie tłumaczy na:
"Moduł elektryczny kolumny kierownicy (CIM); Oznaczenie kodu Modernizacja światła przeciwmgielnego"

Biorąc pod uwagę, że przednie światła przeciwmgielne obecnie u mnie nie działają (a działały kiedyś), może zaczynają się moje problemy składać w jedną całość :)
jankos
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:10
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.