Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Informacje na BC

Moderator: piotii

Informacje na BC

Postprzez Jerry168 » 6 sie 2020, o 09:36

Chciałem zapytać o to, czy żeby na komputerze pokładowym były pokazywane informacje o m.in. przepalonej żarówce, niskim poziomie płynów eksploatacyjnych itp. Czy trzeba mieć jakieś konkretne czujniki zamontowane w samochodzie, czy można to aktywować OP-COMEM. W OP-COMIE włączyłem kiedyś opcję: "Usterka kontrolki" - jedyne co pokazało to "Niski poziom płynu do spryskiwaczy" - po dolaniu ten komunikat nie zniknął, tylko nadal się pokazywał bez przerwy.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Samochód: Opel Astra H GTC 2006 r.
Jerry168
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 mar 2020, o 13:12
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Informacje na BC

Postprzez topiq » 6 sie 2020, o 11:01

Czujnik poziomu spryskiwaczy musi być obecny. Do żarówek nic nie trzeba. Musisz naocznie zobaczyć czy do zbiorniczka pod zderzakiem idzie wiązka inna niż do silniczka pompki. Podobnie ze zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodniczego, musi być zamontowany czujnik. Jeżeli miałeś ciągły błąd niskiego poziomu spryskiwaczy, to pewnie dlatego że czujnik nie podłączony a wiązka czasem wisi obok albo schowana w peszlu na lewej podłużnicy pod skrzynką bezpieczników. Tak jak idą wiązki ze skrzynki do przeciwmgielnych. Chyba taka z dwoma pinami. A do zbiornika wyrównawczego to nie wiem czy nie akumulator zasłania. Na YT jest pełno poradników co jak zdemontować.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.