Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę

Astra H jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę

Postprzez LLukaszewicz » 21 kwi 2012, o 17:42

Witam kolegów.
Planuję zakup astry H kombi. Z racji tego że na rynku jest przewaga diesli raczej skłaniam się ku takiej jednostce. Niestety nie mam doświadczenia z tymi silnikami (1.7 cdti i 1.9cdti).
Prosił bym o pomoc w wyborze jednostki napędowej, tzn. która jest bardziej niezawodna itp., oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego auta.
LLukaszewicz
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 kwi 2012, o 17:31


Re: Astra H jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę

Postprzez ŁukaszL » 6 maja 2012, o 15:26

Cześć,
nie wiem czy już kupiłeś, ale i tak sie podziele kilkoma refleksjami. Od 22.04. mam Astrę III Caravan, wcześniej miałem Golfa III, więc jestem też raczkujący w tej dziedzinie.

Co do wyboru silników to nie kierowałbym się na Twoim miejscu tylko tym, że więcej jest diesli na rynku. Jest ich dużo, bo generalnie są bardziej chodliwym towarem. Musisz w pierwszej kolejności ocenić jak dużo będziesz jeździł autem. Jeśli ok. 20tys. lub więcej rocznie to skłaniałbym się do diesla, jeśli 10-15 tys. to benzyna. Ja zrobię max. 10tys. rocznie, więc zdecydowałem się na benzynę.
Jeśli chodzi o silnik diesla to jest on droższy jeśli chodzi o ewentualne usterki. Mam na myśli koło dwumasowe, wtryski i jeśli trafisz na takie to tzw. filtr DPF. Te wszystkie rzeczy są dosyć kosztowne w naprawie. Diesli masz niby duzo do wyboru, ale mają częściej ogromne przebiegi, bo są to często auta poflotowe, poleasingowe, które jeździły co najmniej 30tys. rocznie. Oczywiście są odstępstwa od tego. Ważne jest też to czy jeździsz bardziej w dlugie trasy czy np. krótkie odcinki. Jeśli długie to raczej diesel, jeśli krótkie to raczej benzyna, bo jeśłi chodzi o spalanie to aż tak dużej różnicy w mieście nie ma, natomiast na dłuższych trasach już to w portfelu odczujesz. W przypadku silników benzynowych jest ich dużo mniej, ale warto poczekać. Tutaj łatwiej o auto z mniejszym przebiegiem. Szukaj auta, które było regularnie serwisowane i jest to potwierdzone książką serwisową.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem, temat jest dość złożony, nie zagłebiałem się w szczegóły.

Pozdrawiam!
Łukasz
ŁukaszL
 

Re: Astra H jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę

Postprzez LLukaszewicz » 6 maja 2012, o 20:54

Dziękuję już kupiłem autko. Astra H 1.7 bez PDF-a w super stanie. Ktoś dbał o autko i serwisował w aso. Astra sprowadzona z Holandii.
LLukaszewicz
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 kwi 2012, o 17:31

Re: Astra H jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę

Postprzez ŁukaszL » 6 maja 2012, o 21:21

w takim razie samych przyjemności życze 8-)
ŁukaszL
 

Re: Astra H jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę

Postprzez jasiekxxx » 17 maja 2012, o 13:37

Witam wszystkich. Gratuluję zakupu astry.
Ja również przymierzam się do zakupu właśnie tego auta lub Zafiry B.
Myślałem o silniku benzynowym ze względu na krótkie przebiegi. Bardzo przydatne byłyby informacje o średnim spalaniu oraz o awaryjności.
Który jest lepiej zrobiony i mniej awaryjny. 1.6 (105 KM czy 1.8 (115, 125). To ma być auto duże w środku do przejazdu z punktu A do punktu B.
Co lepiej wybrać Astre kombi czy Zafirę B.
Przypuszczam, że zafira nawet z tym samym silnikiem może więcej spalać z racji zwiększonych oporów. Zafira jest też chyba nieco droższa więc i naprawa i części mogą być droższe.

Oczekuję na informację.
Pozdrawiam
jasiekxxx
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 13:26

Re: Astra H jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę

Postprzez ŁukaszL » 17 maja 2012, o 16:19

Cześć,
ja się wypowiem o 1.6 105KM. Jeśli chodzi o spalanie to ok. 6-7 na dłuższej trasie, a w miescie (Wrocław) ok. 9-10. Wszystko zależy oczywiście od tego m.in. jak ciężką masz nogę :-)

Jeśli chodzi o awaryjność to nie mam żadnych złych doświadczeń, ale mam auto dopiero od 22.04. Jak szukałem auta to nie natknąłem się na jakieś bardzo negatywne opinie. Mój znajomy mechanik (pracował 15 lat w ASO Opla) mówi, że generalnie już się nie produkuje niezawodnych silników jak kiedyś. Jeśli chodzi o mój silnik to w opinii mechanika nie jest on jakiś super udany, ma typowe przypadłości dla silników benzynowych, które i tak nie są aż tak kosztowne jak w dieslach (koło dwumasy, wtryski itp).

Jeśli chodzi o przestrzeń to mam porównanie z poprzednikiem - golfem III kombi. Astra pomimo tego że jest dłuższa i szersza niż golf, wewnątrz ma mniej przestrzeni. Widać to np. bo bagażniku do którego wkładam wózek spacerówke. Może jakiejś ogromnej różnicy nie ma, ale astra ma wnetrze "masywniej zabudowane". Nie jeżdziłem zafirą, ale brałem ją też pod uwagę i jeśli chcesz mieć na prawdę dużo przestrzeni to brałbym zafirę.

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem

Pozdrawiam!
Łukasz
ŁukaszL
 

Re: Astra H jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę

Postprzez jasiekxxx » 28 maja 2012, o 08:10

Dziękuję za info. Czytam w różnych miejscach o oplach, chyba jestem bardziej skłonny do Zafiry B i silnik 1.6. do tego gaz (z info ok. 3 tys. zł)
Pozdrawiam wszyskich i mam nadzieję, że za jakiś dłuuuuższy czas zacznę udzielać się na forum będąc posiadaczem astry lub zafiry :),
jasiekxxx
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 13:26

Re: Astra H jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę

Postprzez czeLG » 20 wrz 2012, o 09:34

Witam.
Planuje zakup Astry III z 2011 roku. Faworytami do zakupu sa dwa egzemplarze z silnikiem benzynowym 1.6 jeden ze skrzynia manualna 5-biegowa drugi z automaem. Jako ze nigdy nie mialem, ba nawet nie rowadzilem auta z automatem pytam sie ktory z tych dwoch ewentualnie byscie wybrali. Auta po za skrzynia biegow roznia sie w zasadzie tylko kolorem nawet przebiegi maja podobne.
czeLG
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 09:25

Re: Astra H jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę

Postprzez ŁukaszL » 20 wrz 2012, o 10:30

Cześć,
jeżdzę Astrą H kombi z 2005 roku, ze szkrzynią manualną i jestem bardzo zadowolony, bo lubię sobie pomachać dźwignią i śrubować czasem na wyższe obroty.
Nie miałem nigdy doświadczenia z automatem, ale z racji tego że mieszkam we Wrocławiu dochodzę do wniosku że byłoby wygodniej z automatem, bo w dużym mieście jest jednak czasem za dużo machania :-)

Podsumowując: zależy jaką jazdę lubisz i gdzie mieszkasz. Takie moje wnioski, mam nadzieję, że choć trochę pomogłem :-)

Pozdrawiam!
Łukasz
ŁukaszL
 

Re: Astra H jaki silnik wybrać i na co zwrócić uwagę

Postprzez radint » 20 wrz 2012, o 13:03

Co do praktyki, owszem też nie mam automatu, choć jeździłem. Dla mnie jazda zbyt nudna... Automat zazwyczaj pali więcej. W razie problemów, nawet nie odpalisz go na zapych tylko laweta. ( Pewnie większość skrytykuje mnie, że nowych aut nie wolno zapychać, ale chodzi o sytuacje ekstremalną, padnie nagle rozrusznik - sytuacja z mercedesa znajomego, tylko laweta:/) ogólnie mniej problemów ze zwykłą skrzynią, o olej też nie będzie trzeba się martwić aby wymieniać, w manualnej niby się nie wymienia, ale dla świętego spokoju można co 150tys. zmienić.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.