Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Falującę obroty DTJ/DTR - posty , które pójdą do kosza....

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

Falującę obroty DTJ/DTR - posty , które pójdą do kosza....

Postprzez radint » 23 sie 2012, o 23:16

Widzę, że kolejna pompa:/ ja pisałem do tego sklepu "http://www.aktyw.pl/" ale co ważne trzeba napisać "czy ten czujnik pasuje do pompy" a nie odwrotnie tzn. "jaki czujnik pasuje do pompy bo zawsze podają wszyscy ze sklepów tylko kwotę oscylującą 700-900. A czujnik wygląda tak jak ten w pierwszym poście?
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez poldek78 » 24 sie 2012, o 17:07

Czujnik wygląda tak samo jak ten z pierwszego postu. Napiszę do tego sklepu i zobaczę co odpowiedzą. Dzięki za podpowiedź.
poldek78
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sie 2012, o 21:08
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez TRNJAK » 28 paź 2012, o 01:20

I Astra H 1,7 cdti 81 kw 2008 rok, jestem z Chorwacji, używam Google Translator. Czy rozwiązanie to zawór do mojego problemu? Astra jest w spoczynku, zachowuje się jak w filmie (http://www.youtube.com/watch?v=HuyL9fyg ... re=related). Wczoraj poszedłem do kierowania Astra i nie mógł pracować. W trybie awaryjnym, a tylko poboczy pusty. Myślałem EGR występuje, ponieważ niektóre błędy w okolicy zaworu EGR, ale natknąłem tej stronie i zastanawiam się, co myślisz!
TRNJAK
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 00:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 28 paź 2012, o 09:50

Tak zawór SCV, ale nie powinno być trybu awaryjnego. Do wyczyszczenia dodatkowo EGR.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez deepower » 28 paź 2012, o 17:48

U mnie silnik pracuje równo nic nie słychać tylko wskazówka pracuje ten sposób http://www.youtube.com/watch?v=7IkmT89Ko3c. Czy zaczynać się czegoś czepiać czy na razie to olać?.
deepower
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 16:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 28 paź 2012, o 18:26

Napisałem że zawór EGR do wyczyszczenia, następnie jeżeli problem nie zniknie to wymiana zaworu SCV
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez TRNJAK » 28 paź 2012, o 21:57

szmic napisał(a):Napisałem że zawór EGR do wyczyszczenia, następnie jeżeli problem nie zniknie to wymiana zaworu SCV



dzięki,
Staram się czytać to, co piszesz, ale to będzie dla mnie trudne. Postaram się wyczyścić zawór EGR, ale po raz czyszczone, samochód przejechał 84,000 km. Ale problem jest taki sam, jak w filmie że postavio.Na Youtube jest wiele takich przykładów, ale nie jest to odpowiedź. Może czujnik ciśnienia paliwa, DPF, EGR SCV. Oryginalna Vauxhall EGR 400EUR. Astra jest w servisu i czekaj na odpowiedź!
TRNJAK
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 00:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez TRNJAK » 30 paź 2012, o 13:41

EGR czyszczony i napędy Astra. Ten w trybie awaryjnym i może się zdarzyć ponownie, ponieważ jest już oczyszczone EGR 1. Jest tu ktoś zablokował EGR 1.7cdti, 81kW? ??Dla Google ma wiele komentarzy, ale oczywiście Electronics szalony po zablokowaniu EGR.
TRNJAK
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 00:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez ob.mateusz » 5 sty 2013, o 08:12

Witam

Wiele forum przegrzebałem w szukaniu info na temat co może być przyczyna, az natrafiłem na ten temat :o

Występuje u mnie falowanie, na biegu jałowym odczuwalne sa drgania silnika na drążku zmiany biegów, ba nawet na fotelu "telepie" jest to sporo odczuwalne, co do auta to mam Astrę H 1.6 (Z16XEP) +gaz, czasami mniej czasami więcej telepie buda.

Pytanko jest takie, niezależnie od rodzaju silnika, jeśli występuje falowanie to są to objawy zużytego zaworu SCV?
ob.mateusz
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 07:58

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez radint » 5 sty 2013, o 18:04

NIe wiem czy się dobrze orientuję, ale chyba u w silnikach benzynowych nie ma takich zaworów:P

Tak w razie co dla wyjaśnienia, czujnik ten przede wszystkim znajduje się w pompach wysokiego ciśnienia układu wtryskowego Common Rail - z tego powodu w benzynie ciężko będzie go odszukać, tak samo jak taką pompę:)
Ostatnio edytowano 8 sty 2013, o 09:38 przez radint, łącznie edytowano 1 raz
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Następna strona

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 6 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.