Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Święcąca kontolka ESP nie odbija kierunkowskaz

Moderatorzy: piotii, miranda

Święcąca kontolka ESP nie odbija kierunkowskaz

Postprzez blade8314 » 9 sty 2016, o 19:43

Witam.

Panowie mam taki problem problem - świeci mi się cały czas kontrolka ESP i nie odbija kierunkowskaz. Zrobiłem odczyt kodów błędu metodą gaz hamulec, pokazało błąd ECN007071. Jedyne co mógłbym podpasywać z opisu kodu to błąd czujnika ABS jednakże ABS działa bez zarzutu. Może mi ktoś podpowiedzieć w czym może leżeć problem. Dodałam jeszcze, że musiałem wmontować kolumnę kierowniczą i czy obecna usterka może być związana z tym , że teraz należy skalibrować położenie kierownicy. Jeśli tak to jak to zrobić.
Z góry dziękuję za odpowiedź
blade8314
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 22:40
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Święcąca kontolka ESP nie odbija kierunkowskaz

Postprzez drahe » 10 sty 2016, o 10:43

Skoro miałeś robione coś przy przekładni kierowniczej to na pewno demontowany był moduł Cim.
Musisz zrobić kalibrację czujnika kąta skrętu który znajduje się w module Cim.
Opcom lub tech2 sobie z tym poradzi.Niezbędny tez jest kod security z karty carpass.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Święcąca kontolka ESP nie odbija kierunkowskaz

Postprzez blade8314 » 10 sty 2016, o 12:38

Robiłem to sam, moduł nie byl demontowany ale wszyatkie kostki musiałem powypinać aby wyjąć fizyczne kolumnę kierownicy. Myślałem, że da się to zrobić metodą z książki Naprawiam sam, ale mowisz, że bez podpięcia pod kompa się nie obędzie. Zna ktoś może kogoś w okolicach Czestochowy godnego polecenia, kto mógłby ogarnąć taką kalibracje?
blade8314
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 22:40
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Święcąca kontolka ESP nie odbija kierunkowskaz

Postprzez drahe » 10 sty 2016, o 12:53

Mam kolegę w Częstochowie mogę go zapytać czy się podejmie.Ale napisz czy masz kody do auta bo od tego trzeba zacząć.
Generalnie coś sknociłeś, prawdopodobnie i tak będziesz musiał zdemontować CIM i ustawić go prawidłowo względem wieloklinu na kierownicy.
Ale to można najpierw sprawdzić na komputerze.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Święcąca kontolka ESP nie odbija kierunkowskaz

Postprzez blade8314 » 10 sty 2016, o 13:50

Nie moglem przestawic cimu wedlug wieloklinu bo go nie demontowalem. Bylo by super jakby ten ktos mógł spróbować. Kodu nie mam także chyba będę musiał odwiedzić serwis.
blade8314
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 22:40
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Święcąca kontolka ESP nie odbija kierunkowskaz

Postprzez drahe » 10 sty 2016, o 15:01

Sprawdź pocztę.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.