Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Buczenie silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Buczenie silnika

Postprzez BaCkBeYCS » 20 sty 2016, o 19:21

Witam
Opel Astra 1.7 CDTI 101 km. Mam problem z buczeniem silnika przy 1750 obrotów na min. dodam, że problem występuje na każdym biegu, przy wolnym przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem oraz czym zimniej jest na polu tym buczenie jest intensywniejsze. Jak było cieplej około 5 stopni to auto buczało tylko jak było zimne po rozgrzaniu było ok. Teraz jak temperatura spadła poniżej 0 to buczenie występuje cały czas nawet jak auto rozgrzeje się do 86 stopni. Dodam że auto kupiłem 5 miesięcy temu z przebiegiem 157 tyś. teraz mam prawie 200 tyś. i na początku buczenia nie było ale było też cieplej na polu bo ponad 20 stopni. Był temat już poruszany ale żadnego rozwiązania nie znalazłem. Proszę o pomoc.
BaCkBeYCS
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 sty 2016, o 18:51
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Buczenie silnika

Postprzez afrololo » 24 cze 2016, o 12:35

Jak rozwiązałeś problem?

Jacek
afrololo
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 19:30

Re: Buczenie silnika

Postprzez KUBEK188 » 25 cze 2016, o 10:19

Może to wyda się śmieszne, ale zdejmij plastikowa obudowę z silnika i sprawdź.
KUBEK188
Klubowicz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 13:54
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Buczenie silnika

Postprzez adamos01 » 26 cze 2016, o 21:12

Witam! Mam ten sam problem. Mechanicznie nic sie nie dzieje ale te buczenie denerwuje i zawsze mi przypomina ze coś musi byc nie tak. Zmagał sie ktoś z tym problemem? Z góry dzięki
adamos01
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 maja 2016, o 18:09
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Buczenie silnika

Postprzez PiotrWłocławek » 30 cze 2016, o 09:07

To może być problem z katalizatorem czy plecionką. Na 99% układ wydechowy. Trzeba jechać do tłumikarza,który się zna na robocie i to sprawdzić. Po rozwiązaniu problemu napisz koniecznie o tym na forum.

pozdrawiam
PiotrWłocławek
Kierowca
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 paź 2015, o 21:26
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Buczenie silnika

Postprzez martin_a3 » 10 gru 2017, o 19:27

Witam. Opisuję problem z buczeniem, który mnie spotkał, na razie udało się go wyeliminować. U mnie był to alternator. Astra 1,7 H 101 MK mam od kilku lat. buczenie pojawiło się ok 2-3 lata temu przy przebiegu ok 170 tys km. Szczególnie latem i po rozgrzaniu silnika. Na wolnych obrotach dodatkowo, czasem pojawiało sie wyraźne "grzegotanie", które po przegazowaniu ustawało (na chwilę). Od tego czasu wymieniłem przy 190 tys. pasek wielorowkowy i napinacze (miały luzy i szumiały). Zrobiło się ciszej jednak charakterystyczne buczenie pozostało. Szczególnie przy przegazowaniu. Nie miały tu wpływu biegi itp. Wiadomo, przy większych obrotach nie było słychać buczenia, bo jako całość silnik głośno pracował. W zeszłym tygodniu padł mi alternator - nie ładował. Znajomy elektryk zregenerował go (kupił cały zestaw naprawczy za ok 150 zł). W alternatorze jest też pompa vacum, z której były wycieki. Nie wymieniał łożyska. Po regeneracji wszystkie denerwujące buczenia ustały. Autem jeździ się już na prawdę cicho. Szczególnie denerwujaca była jazda po mieście, na trasie gdzieś te głosy rozchodziły się. Piszę ponieważ szukałem długo przyczyny, a nie znalazłem nic na forach. Proszę dajcie znać, u kogo wystąpił ten sam problem lub komu udało się pomóc. Może alternator jest tu przyczyną i "ten typ tak ma" nie ma zastosowania.
martin_a3
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 07:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.