Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

astra 1.9 CDTI 150km nie chce odpalic

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

astra 1.9 CDTI 150km nie chce odpalic

Postprzez radas » 28 wrz 2012, o 13:18

Witam.
problem jest zlozony,bowiem zaczelo sie od tego ze w drodze do pracy autko nie reagowalo na pedal gazu i wyskoczyla kontrolka Auto z kluczykiem,wiec poczytalem stwierdzilem ze moze to egr,po wyczyszczeniu Auto odzyskalo wigor,kontrolka zniknela,ale za chwile pojawila sie inna kontrolka silnika,dojechalem na niej do domu bez problemu.nastepnego dnia zona jechala do miasta wyprowadzila Auto z Garazu zostawila na podjezdzie,a po 15min juz autko nie chce zapalic,moze ktos wie co to moze byc?
pozdrawiam
radas
 


Re: astra 1.9 CDTI 150km nie chce odpalic

Postprzez radint » 28 wrz 2012, o 14:57

Witaj, więcej informacji:)? kręci czy nic nie robi? przyczyn może być na chwile obecną mnóstwo, nawet tak banalna jak akumulator:P
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: astra 1.9 CDTI 150km nie chce odpalic

Postprzez radas » 28 wrz 2012, o 21:52

Już podaję więcej szczegółów:
ręcznie sprawdzone błędy to m.in ECN 02345A czy 040004,110908
Z tego co wyczytałem to mam przeczucie, że DPF mam zapchany,macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić żeby
nie dać się oskubać z kasy u mechaniora?
radas
 

Re: astra 1.9 CDTI 150km nie chce odpalic

Postprzez radint » 29 wrz 2012, o 14:03

Z tego co podajesz, to masz problemy z doładowaniem, egr i klapami zawirowującymi, trochę dziwne objawy. Choć też poczytałem i ludzie piszą, iż może to być problem z DPF, na chwile obecną jedyne wyjście to podłączenie komputera... Wtedy tylko dokładniejsza analiza sprawdzenie nasycenia filtra itd.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.