Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z nawiewem

Moderator: piotii

Re: Problem z nawiewem

Postprzez twrINN » 30 gru 2017, o 14:06

Opis na podstawie OPOM CHINA CLONE 08/2010 PL, kolejno:

"diagnostyka"
wybór rocznika pojazdu
wybór marki pojazdu
"nadwozie"
"ECC (klimatyzacja)"
odczyt/kasowanie błędów jeśli są
powrót do głównego menu "ECC (klimatyzacja)"
po lewej stronie "testy elementów wykonawczych"
"wykalibrować silniki krokowe" i na dole "aktywuj"

Przyznam, że sam się namęczyłem żeby to znaleźć, bo cały czas szukałem w "programuj".
Kalibrowanie następuje samoistnie bez podawania żadnych parametrów. Jeśli nie może się skalibrować tzn. że błąd tkwi w nastawniku. U mnie było tak, że po skasowaniu błędu i skalibrowaniu niby było ok, ale jak przestawiłem nawiew to blokowało na nogi i wyskakiwał błąd. Dopiero jak całość potraktowałem silikonem w sprayu i wazeliną techniczną to jakoś się rozruszało.
Nastawniki jak gdzieś wyczytałem występują w dwóch wersjach 360°i 180°. Pewnie climatronic ma ten 360°. A ty masz manual czy climatronic?
twrINN
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 14:13


Re: Problem z nawiewem

Postprzez szymlux » 30 gru 2017, o 17:30

Hey. U mnie jest raczej climatronik, silniczek chodzi na pewno 360 stopni. wykręciłem go wczoraj i miałem zamiar podstawić swój stary, ale już nie podołałem. Pewnie po Nowym Roku to zrobię to dam znać jak poszło.
szymlux
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 gru 2017, o 20:19
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Problem z nawiewem

Postprzez twrINN » 2 sty 2018, o 14:47

Ja też mam climatronik. Daj znać jak już uporasz się z tym problemem. U mnie jest tak, że po zmianie kierunku nawiewu potrzeba czasu żeby faktycznie zmienił się ten kierunek. Nie pamiętam jak było wcześniej, więc stąd pytanie - czy ten typ tak ma?
twrINN
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 14:13

Re: Problem z nawiewem

Postprzez Ralfi83 » 15 sty 2019, o 21:46

Odkopie troszke. Mam podobny problem. Czy udalo wam sie naprawic wasze samochody. Czy kalibracja przeszla?
Ralfi83
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 mar 2017, o 08:55

Re: Problem z nawiewem

Postprzez twrINN » 16 sty 2019, o 10:35

U mnie po skasowaniu błędu i włączeniu kalibracji wszystko gra. Wcześniej przesmarowałem mechanizm i to właściwie tyle. Przez jakiś czas słychać było jeszcze pracę tego mechanizmu, ale teraz już chodzi idealnie - bez niepotrzebnych jęków i zgrzytów.
twrINN
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 14:13

Re: Problem z nawiewem

Postprzez Ralfi83 » 16 sty 2019, o 17:25

Problem rozwiazany. Po odlaczeniu aku wszystko wrocilo do normy, wymagal przesmarowania slimak od regulacji nawiewami bo chodzil na sucho. Dziekuje za pomoc i bezawaryjnosci Asterek zycze.
Ralfi83
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 mar 2017, o 08:55

Re: Problem z nawiewem

Postprzez Lorenso » 8 kwi 2019, o 14:16

Witam. Też mam problem z nawiewem (climatronic). W piątek rano odpaliłem auto i było słychać jak jakaś klapka nawiewu cały czas pracuje po czym przestała. Problem w tym, że od tego czasu nie działa przestawianie nawiewu na szyby itp. Nawiew cały czas wiał na mnie. Jak auto stało cały dzień nie używane to po odpaleniu klapy niby działają ale tak nie do końca ponieważ halasują, i chyba do końca się nie przestawiaja.
Co robić? Jak dostać się do tego mechanizmu, na początek może przesmaruje, ale gdzie dokładnie tego szukać?
Proszę o pomoc
Auto to Astra h gtc 2005
Lorenso
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 kwi 2019, o 14:11
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z nawiewem

Postprzez Ralfi83 » 8 kwi 2019, o 18:27

Zebatki i silniczki masz w nogach kierowcy tak przy gazie. Trzeba tam zanurkowac najlepiej na plecach. Przesmaruj moze pomoze. Sprobuj jeszcze odlaczyc aku tak na 15 min niech sie reset zrobi.
Ralfi83
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 mar 2017, o 08:55

Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.