Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

ciągle pali sie światło w podsufitce

Moderatorzy: piotii, miranda

ciągle pali sie światło w podsufitce

Postprzez David1810 » 10 mar 2013, o 14:00

--CIĄGLE SIĘ PALI ŻARÓWKA W PODSUFITCE--
witam
przy wymianie żarówki (rurki) w podsufitce ułamała się jedna blaszka i zaiskrzyło, z trzech znajdujących sie tam żarówek żadna nie świeciła. całą oprawę wymontowałem i naprawiłem ułamaną blaszkę. odłączyłem akumulator na godz i sprawdziłem bezpieczniki (silnik, bagażnik) ale wszystkie są ok. ( auto posiada w bagażniku dużą skrzynkę bezpieczników).
całą oprawę zamontowałem z powrotem, co się okazało że żarówki świecą. ale główna żarówka rurkowa przy zamknięciu drzwi ciągle się pali, nie gaśnie.
odłączałem pózniej aku. na 5 min, też na 5 sek. i nic. problem został.
co może być przyczyna i jak rozwiązać problem palącej się ciągle żarówki w podsufitce ??

- przy zapalaniu auta wszystko jest ok, nie zapalaja sie zadne kontrolki - w sensie pozytywnym wszystko ok '' prosze o pomoc

pozdrawiam
David1810
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 13:32
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: ciągle pali sie światło w podsufitce

Postprzez sawer30 » 12 mar 2013, o 09:10

A centralny zamek działa? zamyka wszystkie drzwi? bo ja miałem przerwany kabel świeciła kontrolka nie domkniętych drzwi i zamek nie zamykał drzwi. Zmorą jest właśnie wiązka tylnych drzwi w tej gumie. U mnie przez to szlag trafił podgrzewanie lusterek, światła przeciwmgielne i najgorsze kontrolkę poduszek.
sawer30
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 14:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: ciągle pali sie światło w podsufitce

Postprzez David1810 » 13 mar 2013, o 10:25

tak centralny zamek działa prawidłowo, zamyka wszystkie drzwi. z tyłu jak jest przestawione na 2 w podsufitce to powinno sie zapalić światło automatycznie gdy drzwi sie otworzy, ale się nie zapala. dopiero gdy przełącze na 1 to świeci się.
( Może wina ściemniacza jest, on odpowiada za ściemnianie żarówek po zamknieciu drzwi ) ??
David1810
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 13:32
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: ciągle pali sie światło w podsufitce

Postprzez sawer30 » 14 mar 2013, o 13:19

Prędzej któryś wyłącznik krańcowy w zamkach drzwi.
sawer30
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 14:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: ciągle pali sie światło w podsufitce

Postprzez David1810 » 14 mar 2013, o 23:31

jeśli to wyłącznik kranćowy poszedł przez te zwarcie, to powinna kontrolka sie zapalić że drzwi nie domknięte są ???
na dniach sprawdzę wyłączniki krańcowe drzwi ( wiem że w Astrze II one są w słupkach ) a w Astrze H nie zauważyłem ich na słupkach czy one są w zamkach ?? (ale u mnie kontrolka nie domkniętych drzwi się nie zapali gdy drzwi sa zamkniete, dopiero jak otworze to zapali się.
--Multitimer mi sie wydaje że działa prawidłowo bo gdy otworze drzwi to zapala sie podświetlenie liczników, wyświetlacz. tablica rejestracyjna, oraz w podsufitce te trzy przyciski do ręcznego zapalenia. a jak drzwi zamknę to wszystko prawidłowo po czasie wygasa.
--pytałem elektryka w tej sprawie to mówił że jeśli zwarcie było to może jakiś tranzystor poszedł, czytałem tez na forach że jakiś popielaty kabelek który idzie do głównego włącznika świateł ( mijania) tez jest odpowiedzialny za ściemnianie sie żarówki.może on się zjarał przez te zwarcie... może ktoś wie o co z tym kablem tam chodzi. ???
-- albo da może coś podłączenia astry pod kompa i pokaże co nie jest tak?
David1810
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 13:32
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: ciągle pali sie światło w podsufitce

Postprzez sawer30 » 15 mar 2013, o 12:00

U mnie był urwany kabelek w drzwiach centralny przez to głupiał i chyba musiało pójść zwarcie od tego, albo od lutownicy co Pan elektryk lutował nie odłączając akumulatora, albo od kabli rozruchowych ponieważ odpalałem na nie wszystko zbiegło się w czasie ale bigosu narobiło, zginęły światła przeciw mgielne i kontrolki od nich na desce, podświetlenie włącznika świateł, kontrolka poduszek pow. podgrzewanie szyby i lusterek.Ta impreza kosztowała mnie 250 zł walnął scalak na module i całe szczęście że mam kumatego elektryka 30 km od mojej miejscowości bo u mnie kazali by kupować po kolei moduły zaczęło by się grzebanie płacenie omijanie a problem by pozostał. Astry są wrażliwe na różnego rodzaju przepięcia nawet uruchamianie od kabli zimą może uszkodzić instalację lub walnie alternator tak mi powiedział koleś który ściąga samochody a samemu w takim przypadku to zbytnio nie pogrzebiesz.A tak na marginesie w wyłączniku świateł lubi przepalić się ścieżka miałem ta w Vectrze ale w tym wyłączniku masz tylko ściemniacz do deski rozdzielczej i podświetlenia wskaźników,przełączników.
sawer30
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 14:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: ciągle pali sie światło w podsufitce

Postprzez David1810 » 15 mar 2013, o 23:47

no, troche narobiło u ciebie bigosu. własnie u mnie było zwarcie na tych blaszkach, podjade w tygodniu do elektryka podłączy astre pod kompa to może tam mu pokaże co nie gra. poza tym że żarówka ciągle sie pali, to wszystko inne ok. posprawdzam te kable przy drzwiach i te krańcówki a jak nic to do elektryka. nawet żeby schematy były dałbym elektrykowi to by wiedział co jest.. tylko skąd je ??
David1810
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 13:32
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.