Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Przycisk sport

Moderator: piotii

Re: Przycisk sport

Postprzez Patrykus » 24 wrz 2018, o 10:26

przyznam Ci kolego rację, ludzie napalają się na nowe FW, które nic nie wnoszą do diagnostyki i tak wszystko leci do 2010, nowsze ople można sobie darować bo funkcje są nieaktywne i pozostaje MDI za wiele $$$
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Re: Przycisk sport

Postprzez Piktoo » 1 lis 2018, o 18:55

Witam. Po dość długim czasie wczoraj zawitał do mnie kurier z op comem, więc możemy dalej coś działać :) . Szukałem w programie modelu zegarów, ale nie mogę go znaleźć. Wykasowałem wszystkie błędy jakie były i został tylko jeden P0235-05. Sport nadal nie działa .
https://t.me/pump_upp
Piktoo
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 20:19
Lokalizacja: Kielce
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Przycisk sport

Postprzez topiq » 1 lis 2018, o 19:47

Jak odczytujesz opcomem IPC, to jaki masz kod alfa? To jest kod zegarów.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przycisk sport

Postprzez Piktoo » 1 lis 2018, o 20:51

A jak w to wejść ? Póki co jestem zielony w tych tematach. Dodam też, że korzystam z programu vaux-com
https://t.me/pump_upp
Piktoo
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 20:19
Lokalizacja: Kielce
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Przycisk sport

Postprzez topiq » 1 lis 2018, o 22:19

Ja używam op-com 2010.08 PL ale ścieżka podobna. Diagnostics -> rocznik-> Model -> Nadwozie -> zestaw wskaźników IPC czy coś w tym guście. Dawno nie grzebałem. Ale jak już się połączy przez CAN to wyświetlą się m.in. VIN i kod alfa i to jest kod wskaźników.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przycisk sport

Postprzez Piktoo » 2 lis 2018, o 21:35

Dziwne alfa kod to hp. Na stronie z oznaczeniami zegarów takiego nie ma. Być może jest to oznaczenie komputera, ponieważ pisze ipc ecu.
https://t.me/pump_upp
Piktoo
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 20:19
Lokalizacja: Kielce
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Przycisk sport

Postprzez topiq » 3 lis 2018, o 13:22

Niekoniecznie. Ta tabela niemiecka nie jest pełna i widać autor tej tabeli nie spotkał się z takim licznikiem. U mnie jest RS, obsługuje sport, czuć że obroty po włączeniu rosną, ESP mogę wyłączać przytrzymując 5 sek przycisk. Info też mi się wyświetla na liczniku przebiegu ESP off, a zapala się lampka trakcji. Jeszcze można spróbować dobrać się do licznika i przycisku, żeby zobaczyć czy jest w ogóle podłączony.
W licznikach IPC ECU w programowaniu chyba tylko, można zobaczyć czy jest zaprogramowany tryb sport z zawieszeniem sportowym. Ja osobiście nie wchodziłem tam, bo trzeba mieć kod security pass. Gdzieś go wsadziłem i nie mogę znaleźć. Ale na kilku innych forach takie informacje widnieją. Rozumiem, jakby był dokładany a zegary nie obsługiwały tego trybu. Ale wcześniej był a teraz nie działa. Nie wiem czy przy wymianie maglownicy trzeba ją logować i kalibrować, bo jak wchodzę w moduł wspomagania kierownicy to tam za wiele opcji nie ma.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przycisk sport

Postprzez Piktoo » 9 lis 2018, o 00:38

Sorki że mnie nie było parę dni ale właśnie zdaje na prawko i zbyt wiele czasu nie mam . Dowiedziałem się że maglownicy nie trzeba logować . Chciałbym zajrzeć czy sport jest aktywowany ale nie wiem gdzie szukać tego kodu dostępu . Czy można go gdzies odczytać ? Jak nie to chyba zostaje tylko dość kosztowna wizyta w oplu ?
https://t.me/pump_upp
Piktoo
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 20:19
Lokalizacja: Kielce
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Przycisk sport

Postprzez topiq » 9 lis 2018, o 07:55

Ja płaciłem jakieś 120 zł za kody. Są co prawda jacyś elektronicy magicy, co wyciągają kody z wsadu pamięci, ale ile biorą nie mam pojęcia, pewnie mniej więcej tyle samo. Ja wziąłem kody z ASO przy okazji innej roboty i dzięki temu dostałem dostęp do konta w my.opel i teoretycznie historii serwisowej auta. Sęk w tym, że albo to guzik działa, albo moje auto takiej historii nie ma. Ale jeżdżę, nic się specjalnie nie dzieje, przebieg sprawdzony z przebiegiem w ECU wydaje się być oryginalny (różnica jakieś 600 km na + w ECU więc w normie). A przycisk Sport robi swoją robotę, podnosi obroty, wyłącza ESP co się przyda w zaspach, których od lat nie widziałem ale kto wie? Po aktywacji jak nie będzie licznik obsługiwał to nic się nie zadzieje chyba, a jak będzie ale przycisk uszkodzony lub nie podłączony to wywali jakieś błędy pewnie. Boże broń od takich mechaników co przy naprawie jeszcze coś innego popsują. Ja bym pewnie do nich zajechał i opier... Oczywiście mieliby mi to naprawić za friko. Bo skoro działało przed to czemu po wymianie magla nie działa? Z logowaniem być może, że faktycznie nie trzeba, ale spróbuj połączyć się z modułem EHPS czy jakoś tak. Występuje on tylko w pompach ZF, która w odróżnieniu od TRW ma elektronikę i stąd zmienna charakterystyka jej pracy przy aktywowanym trybie sport. Gdzieś czytałem, że nawet jej się zmienia charakterystyka podczas zmiany prędkości. Temat ciekawy bardziej rozwinięty chyba na konkurencyjnych forach, chociaż tu też sporo wiedzy można znaleźć.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przycisk sport

Postprzez Piktoo » 10 lis 2018, o 16:28

Dzisiaj zdobylem car pass w ASO koszt w Kielcach 150zł . Przyjeżdżam do domu ( przed wyjazdem wpisałem jeszcze byle jaki bo mówię a może się uda) wracam i spojrzałem na security wait timer 0:10:00 więc poczekalem 10 minut z haczykiem ( oczywiście samochód był na zapłonie ) wklepuje kod i wyświetla mi się komunikat The control unit NOT accepted the security Either timed out, or got an illegal response co to może być ? Teraz security wait time wyświetla 0:20:00
https://t.me/pump_upp
Piktoo
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 20:19
Lokalizacja: Kielce
Silnik: 2.0T Z20LER

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.