Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez morpio » 31 mar 2015, o 11:32

Bo było sprawdzone. Głowica jeszcze nie była zrzucona. Kazałem sprawdzić jeszcze raz luz zaworowy. I rzeczywiście okazało się że luz na 2 i 4 cylindrze na ssącym był za duży. Zrobiony a auto dalej to samo robi. Ciśnienie na cylindrach wszystkie równo ok. 16. Nie wiem czy nie za duże. Sam już nie wiem co go boli. Sprawdzamy jeszcze raz kompa ale wątpie. Choc prawda jest taka że przed tymi cyrkami padł mi akumulator. Poszła cela. Po wymianie dwa tygodnie ok a potem pokazał się check . Po zczytaniu wynikało jakoby nie mam ani jednego cylindra. Skasowane i od tego czasu nic już nie pokazał. Ale zaczęło właśnie na dogrzewaniu mulić a potem gasnąć. Na zimnym i na ciepłym ok. RATUNKU!!
morpio
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 19:33
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez morpio » 30 kwi 2015, o 20:08

Witam. Kolejny raz muszę prosić o pomoc. Ręce już opadają. Więc jeśli chodzi o duszenie na dogrzewaniu silnika to temat zamknięty. Okazało się, że zjechany był klin między kołem a wałem rozrządu. Po wymianie klinu i ustawieniu rozrządu na "ciasno" okazało się że luzy zaworowe na wydechu za małe. Jeździłem jakieś 2 tygodnie po czym auto zaczęło gasnąć po zrzuceniu z biegu. NIe za każdym razem ale jednak. Falował na benzynie a na gazie gasnął. Okazało się że jest nieszczelność na kolektorze dolotowym. Uszczelniono i znowu 2 tygodnie spokój. Teraz na benzynie czasem, bardzo rzadko jednak po zrzuceniu z biegu przy hamowaniu jakby bronił się przed zbyt wolnymi obrotami. A na gazie jeździ normalnie aż za którymś razem zgaśnie. Wskazówka obrotomierza zachowuje się jak przy wygaszeniu silnika. Od razu całą prędkością w dół aż do 0. Przy okazji wypedałowałem błąd ECN 62108 ale nie wiem co to? może ktoś pomóc w zlokalizowaniu błędu?
morpio
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 19:33
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez expertise » 8 maja 2015, o 17:14

Czy czasami na zimnym silniku po nocy nie możesz odpalić? Bo ja miałem takie problemy w zimie, teraz już nie. Mimo to czasami moja Astra zgaśnie, na zimnym silniku też czasami nie ma mocy i zmuli, że 70-80 km/h i więcej nie pójdzie. Potem jak już się zagrzeje silnik to lata autko normalnie. Ja mam takie objawy i ponoć to może być STEROWNIK WTRYSKU PALIWA http://elektrobip.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sterownik_wtrysku
expertise
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sty 2015, o 17:52
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez ki_wi » 9 sty 2019, o 09:00

Mam ostatnio podobny problem orientuje się ktoś ile kosztuje naprawa takiego sterownika? Wysłałem zapytanie do https://zmserwis.eu/ ale chciałbym mieć jakieś porównanie gdy dostanę odpowiedz, żeby się potem nie okazało, że naprawa kosztuje prawie tyle co nowy sterownik
ki_wi
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 sty 2019, o 08:52
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez piotii » 9 sty 2019, o 11:38

ki_wi napisał(a):Mam ostatnio podobny problem orientuje się ktoś ile kosztuje naprawa takiego sterownika? Wysłałem zapytanie do https://zmserwis.eu/ ale chciałbym mieć jakieś porównanie gdy dostanę odpowiedz, żeby się potem nie okazało, że naprawa kosztuje prawie tyle co nowy sterownik

Sterownik silnika 1,8 Opel Vectra naprawa 360 zł + koszt wysyłki X2 ,
w tym przypadku pomogło na 100 km ( jakaś wada wewnętrznego układu ) , złożona reklamacja .
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez ki_wi » 9 sty 2019, o 11:43

rozumiem, dzieki za info :)
ki_wi
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 sty 2019, o 08:52
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez mirek_smok » 5 lut 2019, o 16:52

A próbował ktoś zresetować kompa i pojeździć na paliwie z tydzień ? i Najlepiej na 98 .
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.