Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Popychacze hydrauliczne

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Popychacze hydrauliczne

Postprzez Walter1977 » 30 wrz 2019, o 07:43

Już po wymianie, silnik wypłukany i olej wymieniony, kultura pracy się poprawiła, silikonu nie stwierdzono, na tą chwilę efekt zadowalający, pojeżdżę poobserwuję, w najgorszym wymienię wszystko na nowe w przyszłym roku. Póki co zwiekszę częstotliwość wymian oleju, kolejna wymiana do 10tyś/km. W razie wymiany kpl popychaczy napiszę spostrzeżenia po wymianie. Dziękuję za porady.
Walter1977
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 13:27


Re: Popychacze hydrauliczne

Postprzez Whitemamba » 3 paź 2019, o 19:39

U mnie też klekotało na zimnym, a na ciepłym jeszcze głośniej. Mechanik stwierdził że popychacze do wymiany. Ale rozebrałem kolektor, uszczelniłem plynną uszczelką blachę do zawirowań (chyba tak się to nazywa). Po odpaleniu cisza jak makiem zasiał :)
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Popychacze hydrauliczne

Postprzez Walter1977 » 5 paź 2019, o 21:20

Tylko że ty masz silnik 1.6 tam jest blaszany, w z14xep kolektor dolotowy jest plastikowy. Czy kolektor też może wydawać takie odgłosy ? Ktoś z silnikiem z14xep miał jakieś doświadczenie z tym?
Walter1977
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 13:27

Re: Popychacze hydrauliczne

Postprzez Walter1977 » 18 lis 2019, o 08:20

Sprawa stuków rozwiązana, wymieniono popychacze i ponownie kpl rozrządu na nowy, przy jednej robocie kpl uszczelek, płyn, olej, wszystko wróciło do normy. Samochód naprawiony w warsztacie w Siemianowicach polecanym na tym forum, jakość usług godna polecenia.
Walter1977
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 13:27

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.