Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Zapalenie się dwóch żółtych kontrolek i brak reakcji...

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Zapalenie się dwóch żółtych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 3 paź 2019, o 13:44

Cześć mam taki problem w Oplu Astrze H 1,7 CDTI 1686 74 / 100 / 4400 240 / 2300 Z17DTH 2004-2006 że zapalają po odpaleniu silnika,dwie kontrolki pomarańczowe(Może żółte jestem daltonem) układ elektroniczny silnika
"check engine" i układ stabilizacji toru jazdy,świecą się obydwa jednocześnie.Nie ma wtedy też żadnej reakcji po wciśnięciu pedału gazu na silnik,można tylko jechać na minimalnych obrotach 15-20km/h.Sytuacja jakby znika jak się odłączy i podłączy akumulator,ale też sama czasem.Pomocy!Ktoś pomógłby?Z góry dziękuję.
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 paź 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Zapalenie się dwóch żółtych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Patrykus » 3 paź 2019, o 21:20

Przyczyn może być 500 np. egr, przepustnica elektrozawór podciśnienia itd... metoda gaz hamulec do wykonania i odczytu błędów to chyba nie problem i od tego zacznij podając je na forum, sorry ale Maciej wróżbita to tylko w TV jest ;)
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Zapalenie się dwóch żółtych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 4 paź 2019, o 07:32

Dziękuję bo nawet nie wiedziałem,że tak można sprawdzić błędy,mam astrę od nie dawna.Pokazało mi ECN 050074 i jeszcze dwa.To znaczy że u mechanika na komputerze pokaże co w nim nie gra??


Dokładnie:
ECN 112052
ECN 112252
ECN 050074
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 paź 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zapalenie się dwóch żółtych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Patrykus » 4 paź 2019, o 08:43

spoko, przyda Ci się na przyszłość ta prosta metoda, już mamy jasność co się dzieje pierwsze dwa błędy dotyczą pedału gazu, sprawdziłbym tutaj w pierwszej kolejności przepustnicę czy nie zacina się - może wystarczy czyszczenie oraz samą wtyczkę z pedału, ostatni błąd dotyczy elektrozaworu podciśnienia , do sprawdzenia są wężyki podciśnienia , ewentualnie do wymiany sam elektrozawór i to jest sprawdzone pomimo oznaczenia błędu "czujnik prędkości własnej pojazdu" , co niektórzy po prostu źle interpretują ten błąd bo łatwo go wykasować ale szybko powraca i to jest przyczyna utraty mocy, powodzenia i napisz o efektach naprawy
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Zapalenie się dwóch żółtych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 4 paź 2019, o 11:03

Dziękuję bardzo!Napisze!Pozdrawiam
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 paź 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zapalenie się dwóch żółtych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 11 paź 2019, o 16:25

Cześć czekam jeszcze w kolejce do mechanika,bo do tego dobrego ponoć się czeka.Zobaczyłem w międzyczasie,że brakuje mi w pizdu bezpieczników.Zamówiłem za 4-dychy używaną skrzynkę i dołożyłem,ale też była nie kompletna i dalej brakuje mi z trzech.Co ciekawe zniknął mi błąd ECN 050074.Bez Was bym tak powoli nie zaczął się ogarniać Pozdrawiam :D
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 paź 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zapalenie się dwóch żółtych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Patrykus » 12 paź 2019, o 06:39

w zakładce górnej porady znajdziesz rozpiskę bezpieczników, wszystko zależy od wyposażenia, więc nie we wszystkich gniazdach musi być bezpiecznik, co do zniknięcia błędu może być to chwilowe, do czego potrzebny Ci ten mechanik, takie proste sprawy można ogarnąć we własnym zakresie
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Zapalenie się dwóch żółtych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 12 paź 2019, o 14:06

Właśnie z tej rozpiski korzystałem,a wiele bezpieczników odpowiada,powiela się na to samo.Mam wariant I i tam są tylko trzy miejsca wolne.Włożyłem wszystkie,jak należy(Oprócz tych trzech pozycji nieużywanych)
Piszczy mi też chyba hamulec w lewym kole,a mam nowe klocki Deckermana(W bagażniku)to będę miał z głowy i Mecha poproszę,żeby dostał się i znalazł sterownik do przeczyszczenia,bo ja nawet nie wiem gdzie jest,a jeszcze są te dwa błędy,to auto trochę świruję co chwile coś się zapala,to samo się naprawia,może to być chyba syf w stykach sterownikach.Myślę że będzie dobrze.PZDR
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 paź 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zapalenie się dwóch żółtych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Patrykus » 12 paź 2019, o 15:19

jak masz na myśli ECU to jest za lewym nadkolem w zderzaku
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Zapalenie się dwóch żółtych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 14 paź 2019, o 14:58

A jak jest dojść do niego najlepiej?Można obejść się bez kanału czy podnośnika?Dziwnie go umieścili,bo w takim miejscu nic dziwnego,że zarasta syfem.
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 paź 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.