Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Przeplywomierz jakie wartosci

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez rusek518 » 20 paź 2019, o 20:02

Mam szybkie pytanko.
Jakie macie prawidlowe wartosci na przeplywomierzu? U mnie na wolnych 8-9kg/h (2.5g/s) a na pelnym obciazeniu 75kg/h (20.8g/s). Podczas jazdy na tempomacie ze srednim obciazeniem 35kg/g (9.7g/s) i informacja z sond UBOGO, chwilowa korekcja na 12.
Przeplywka siemens a caly czas mam blad p170-12 ubogi system adaptacji paliwa. Czy MAF pokazuje za duzo powietrza i jest do wymiany?
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez topiq » 21 paź 2019, o 13:24

Poszukaj nieszczelności.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez rusek518 » 21 paź 2019, o 15:26

Caly dolot sprawdzony nawet obudowa filtra powietrza. Wszystkie przewody przy przepustnicy cale. Jedyne co mi przychodzi do glowy to uszczelka pod przepustnica. Jak ja ostatnio czyscilem to zauwazylem ze w jedym miejscy jest nadpeknieta. Nie przerwana tylko lekko ulamana. Czy to moze byc powod az takich jaj?
Dodam tylko ze od poczatku mialem identycznie jak na tym filmiku
https://youtu.be/umiekwaLeqY
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez topiq » 21 paź 2019, o 17:50

Dolot to nie tylko filtr przewody i przepustnica ale też kolektor. Jakiś dym z epapierosa czy coś w tym guście i obserwacja. Jakieś błędy w sterowniku są? Przepustnica czyszczona? Przewody od odmy czyste? Jak nie to to podmiana maf i przepustnicy od kogoś na 100% sprawną. Przy odpietej przepustnicy jest jakaś różnica?
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez rusek518 » 21 paź 2019, o 18:03

Odma czysta, przepustnica wyczyszczona (nawet przed czyszczeniem byla tylko lekko tlustawa) swiece wymienione 5tys temu. Jedyny blad to ten p170-12. W trakcie jazdy sondy spadaja do wartosci 58mV i tak jest przez dluzszy czas do piero po dluzszej chwili zaczynaja pracowac 58-900mV. Napiecie na przeplywce na biegu jalowym wacha sie w okolicy 0.54V. Moze jutro bede mial drugi nowy ori MAF i zobacze czy wartosci beda inne.
Wyczytalem ze dla tego silnika prawidlowe wartosci przeplywki to 0.7-1V na biegu jalowym i 4.2-4.8V na obciazeniu
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez topiq » 21 paź 2019, o 18:24

Jutro zerknę u siebie jak nie zapomnę z rana. U mnie na wolnych po nagrzaniu silnika jest 2,5-2,7g/s, przy obciążeniu max. miałem 35g/s ale to pewnie kiedy robiłem test 0-100 km/h, bo podczas testu dyno nie miałem odpalonego Torque. Po nocy też jakoś chwilkę silnikowi zabiera, żeby ustabilizować obroty, ale już później delikatnie opadają i są w miarę stabilne. LPG masz czy sama Pb?
Na Torque Pro przez ELM 327 BT można podglądać pracę sond i ich wartości + wartości LTFT i STFT. Do tego MAF i wartości otwarcia przepustnicy i coś tam można z tego wywnioskować. Live Data z Opcoma też nieraz się przydaje. Każde pęknięcie to dodatkowe powietrze zasysane przez silnik. Może się jakiś kolega znajdzie, co używa e-petów? U mnie cała rodzina nie pali i kombinuję też skąd wziąć w miarę gęsty ale nie mokry dym. Niby specjalnie nie jest dolot w tym silniku skomplikowany, to jednak jest kilka newralgicznych punktów.
Kolega z innego forum miał niedawno ten sam błąd, kiedy mu gazownik nieco skorygował mapy LPG.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez rusek518 » 21 paź 2019, o 18:36

Na Pb i LPG jest to samo. Instalacja zalozona 1400km temu i byla juz regulowana. Nie wazne na czym jade blad wyskakuje. Zauwazylem ze jak jest chlodno na dworze to duzo zadziej wystepuje niz jak jest cieplo. Widzisz u Ciebie na max bylo 126kg/h a u mnie przy max bylo tylko 75kg/h. Na wolnych mam 8-9kg/h czyli 2.2-2.5g/s to w porownaniu do Twojego mam duzo za malo. Dobrze ze mi przypomniales o tym sposobie z efajkiem bede musial zobaczyc czy faktycznie gdzies czegos nie zaciaga. Pomiary robilem opcomem. Laptop na kolana, kumpel za kierownice i testujemy
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez topiq » 22 paź 2019, o 06:15

Trochę źle podałem wartości max. Dziś zarejestrowałem 86 g/s. But w podłogę ok. 6 tyś. obr/min. Rano zimny silnik, ssanie 7,5-8,5 g/s trochę mi te wartości skaczą, dopiero jak się sonda O2 załączy to się stabilizują. Jak gasiłem silnik już rozgrzany do temp. roboczej jest stabilne 2,5 g/s.
Zapomniałem, że Torque sobie kasuje graniczne wartości po każdym wyłączeniu apki.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez rusek518 » 22 paź 2019, o 08:51

Dzieki bardzo za fatyge i podanie wartosci. Cos mi sie wydaje ze u mnie MAF widzi ewidentnie za malo powietrza, podaje taka informacje do ECU ktory dostosowuje ilosc paliwa do tego co przekazal MAF. Tylko ze faktycznie wpada duzo wiecej powietrza i uboga mieszanka gotowa a korekty probuja nadgonic mala ilosc paliwa. Dzisiaj bede mial nowy MAF wiec zaloze i zobaczymy co on pokazuje i jakie ma napiecia
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez topiq » 22 paź 2019, o 11:03

Daj znać co wyjdzie. Poprzedni właściciel u mnie twierdził, że przepływkę wymieniał, ale też jej pracy nie do końca jestem pewny. Może być zwyczajnie brudna. Ale jakoś nie mam czasu zajrzeć do niej i przeczyścić IPA.
Przepływomierz podaje wartości jakie przez niego przechodzą. Jeżeli nieszczelność będzie za nim, to on tego widzieć nie będzie a silnik będzie dostawał więcej powietrza. Sonda będzie pewnie chciała to rekompensować i podnosić korekty. Zauważyłeś zwiększone spalanie?
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.